Стало відомо, скільки українцям доведеться платити за світло

В Україні громадяни можуть стикнутися з необхідністю платити за електроенергію відповідно до її собівартості. Це рішення зумовлене критичною потребою уряду в фінансуванні для відновлення енергетичної інфраструктури, яка зазнала значних пошкоджень від обстрілів з боку Росії.

Фінансовий дефіцит

За словами Олексія Кучеренка, голови комітету Верховної ради з питань енергетики, собівартість електроенергії складає 3,5 гривні за кіловат, тоді як поточний тариф для населення — лише 2,64 гривні. Ця різниця спонукала дискусії щодо підвищення тарифів для покриття витрат.

Економічні наслідки

Експерти попереджають, що підвищення тарифів може неминуче вплинути на звичайного споживача, оскільки енергетичні компанії, такі як «Енергоатом» і «Укргідроенерго», зазнають постійних ушкоджень своїх об’єктів. Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, зазначив, що справедлива ринкова ціна на електроенергію для непобутових споживачів наразі становить близько 6 гривень за кіловат.

Майбутнє тарифів

Юрій Щедрін, експерт з енергетики та економіки, висловився, що хоча тариф нині не є ринковим, кінцеве рішення про зміни тарифів залишається за урядом. За його словами, будь-які зміни будуть залежати від політичних та економічних обставин. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/stalo-vidomo-skilki-ukrayintsyam-dovedetsya-platiti-za-svitlo/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top