Стало відомо, які експонати викрали окупанти з музею Мелітополя

Майже дві тисячі музейних предметів загарбники поцупили з краєзнавчого музею окупованого міста

Російській військові разом з колаборантами пограбували Мелітопольський краєзнавчий музей. Доля цінних експонатів невідома, а днями загарбники викрали співробітницю закладу культури.

Для отримання інформації про цінні експонати краєзнавчого музея Мелітополя, серед яких колекція скіфського золота, окупанти вже не вперше вдаються до викрадення працівників. Ще 10 березня вони тимчасово позбавляли волі директорку музея Лейлу Ібрагімову, яка після звільнення полишила країну, а 30 квітня забрали з власного будинку Галину Кучер — завідувачку фондами. Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр.

— Пошуками золота Мелітопольського кургану займався новопризначений «директор» музею, колаборант Євген Горлачьов разом з російськими військовими, щоб начебто його «врятувати», — йдеться в повідомленні КРЦ. — Протягом майже двох місяців вони влаштовували допити співробітникам музею, проводили обшуки у їх домівках, але так і не змогли встановити місцезнаходження золота. Більше того, співробітники музею не могли розповісти, де воно заховане, тому що не володіли такою інформацією. Росіяни розповсюджують інформацію, що працівники музею хотіли вивезти скіфське золото за межі країни, щоб продати європейським країнам. Звичайно ж, не надаючи жодних доказів. Наразі скіфське золото скоріш за все вже вивезли з музею у невідомому напрямку. За даними Крімськотатарського ресурсного центру загалом з краєзнавчого музею Мелітополя було викрадено 1841 предмет, серед яких і історична зброя, датована періодом від XXVII сторіччя до першої половини XX сторіччя, а також речі з дорогоцінних металів. А саме 302 золотих предемети: 198 прикраси з Мелітопольського скіфського кургану (історичний період 4 ст.до н.е.); 76 предметів Гунського та сарматського періоду 3-5 ст.н.е.; 3 — кільце та дві монети (історичний період ХХ-ХХІ ст.); 25 одиниць — нагороди радянського часу. Срібні предмети — це духоборський скарб з села Терпіння, який включає 322 монети (історичний період 1761-1824 рр.) та «НЕПовський скарб» у складі 324 монет, датованих 1921-1924 роками, а ще 845 — орденів та медалей радянського часу. — Отже, доля мелітопольського скіфського золота нині невідома. Сподіваємось, Україні вдасться зберегти цей історичний артефакт, а усі причетні будуть покарані та відповідатимуть перед законом, де б вони не знаходилися, — відзначають у центрі. Цю інформацію підтвердив в ефірі онлайн-марафона Freeдом, 1 травня і міський голова Іван Федоров, підкресливши, що окупанти добрались до музею, де «зберігалась історія і дух Мелітополя».

Читайте також: Запоріжжя співпрацюватиме з управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців

Читайте наші новини на сайті zprz. city.

Сообщение Стало відомо, які експонати викрали окупанти з музею Мелітополя появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/stalo-vidomo-yaki-eksponati-vikrali-okupanti-z-muzeyu-melitopolya

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top