Опубліковані попередні дані щодо кількості прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю в розрізі областей України.
У Запорізькій області умовний показник «інвалідності» серед фактично працюючих прокурорів трохи вищий за середню цифру по Україні. Про це повідомляє Акцент з посиланням на дані Офісу генпрокурора.
Так, серед 287 прокурорів статус особи з інвалідністю мають 20 осіб. Це складає 7%, в той час як середній показник по Україні — 5,9%. Серед прокурорського складу 75% це чоловіки, 25% — жінки.
За кількістю прокурорів-інвалідів наш регіон знаходиться в першій десятці своєрідного рейтингу, складеного Офісом Генпрокурора. В лідерах — Хмельницька та Черкаська області.
Як відомо, в Офісі Генпрокурора розпочали службове розслідування, що стосується можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Перевірка охоплює всі регіони. Досліджуються як питання, пов’язані з набуттям прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду.
Чому так багато прокурорів, що мають статус особи з інвалідністю?
Як вважається, статус особи з інвалідністю, окрім значної пенсії (у прокурорів достатньо високі зарплати — ред.) дозволяє уникнути переводу в інший регіон. Це на думку експертів може дозволяти нечесним прокурорам зберігати сталі корупційні зв’язки з тіньовим бізнесом у «своєму» районі чи області.
Нагадаємо, раніше Акцент розповідав, яку пенсію отримує керівник Запорізької обласної прокуратури.