Старт України в Лізі націй: перспективи після вересневого провалу

На початку осені стартував черговий, 4-й за рахунком розіграш футбольної Ліги націй. Чинним переможцем турніру є збірна Іспанії, яка, до речі, цього літа тріумфувала і на Євро. Збірна України за підсумками минулого сезону ЛН залишилася в дивізіоні B. Її суперниками по групі 1 стали команди Чехії, Грузії та Албанії. На думку багатьох експертів, серед яких були й фахівці популярного сайту спортивних прогнозів stavochka.com.ua, саме українці виглядали фаворитами у цій компанії. До речі, з таким висновком погодився навіть суперкомп’ютер, якого попросили оцінити шанси учасників квартету B1. На жаль, реальність виявилася зовсім іншою, принаймні поки що.

У дебютному матчі, який відбувся 7 вересня на празькому стадіоні Epet Arena, підопічні Сергія Реброва приймали збірну Албанії у статусі господарів. Перший тайм пройшов майже без моментів, причому номінальні гості діяли гостріше. Після перерви українці швидко повели у рахунку зусиллями Юхима Коноплі, і здалося, що зараз вони остаточно спіймають свою гру. Натомість вболівальники побачили недбалі дії в обороні, що призвели до двох пропущених м’ячів. Поразка 1:2 — такого старту мало хто очікував.

Наступна гра теж пройшла в Празі, але на стадіоні Fortuna Arena. 10 вересня українці зустрілися з Чехією, яка напередодні розгромно поступилася Грузії (1:4). Цей поєдинок теж не порадував глядачів в Україні. Розпочалося все з помилки Шапаренко, який привіз гол у власні ворота. На 37-й хвилині Ванат зрівняв рахунок, відзначившись дебютним м’ячем за збірну, але перед самим свистком на перерву чехи знову вийшли вперед. На 80-й хвилині господарі збільшили перевагу за допомогою сумнівного пенальті. Останнім у матчі став гол Георгія Судакова, та цього виявилося недостатньо (2:3).

Через місяць збірна України провела ще два номінально домашні матчі у групі. У першому з них 11 жовтня команда Реброва у Познані приймала Грузію та здобула трудову перемогу з рахунком 1:0. Єдиний гол після сольного проходу забив Михайло Мудрик.

Наступна гра проти Чехії проходила у Вроцлаві 14 жовтня. Повноцінний реванш проти підопічних Івана Гашека не відбувся. Гості забили першими, а після перерви Артем Довбик реалізував пенальті, проте дотиснути чехів та взяти три очки не вдалося – 1:1.

Підсумки та перспективи

Отже, після чотирьох турів збірна України має чотири очки та посідає останнє місце у групі. Ця позиція гарантує виліт до Ліги C. Лідирує Чехія, а слідом йдуть Грузія та Албанія. Українцям залишається зіграти два матчі (інформація надана сайтом Stavochka Com):

• 11. Грузія (на виїзді);
  • 11. Албанія (на виїзді).

Теоретичні шанси на перемогу в групі ще не втрачені, але для цього обов’язково потрібно набрати максимальну кількість очок у двох останніх матчах.

Більш реалістичним виглядає друге місце. Після такого невдалого старту важко претендувати на верхній щабель, але й прямий виліт до Ліги C стане справжнім провалом навіть за нинішніх умов. Нагадаємо, що друга сходинка у таблиці дозволить зіграти перехідний матч за право підвищитися у класі з гарантованим збереженням прописки у дивізіоні B. Збірній, яка стане третьою, доведеться виграти стик, щоб залишитися.

Сообщение Старт України в Лізі націй: перспективи після вересневого провалу появились сначала на Газета МИГ.