У Запоріжжі продовжують реалізовувати Міську програму з розвитку бібліотек. Сьогодні питання реорганізації системи обговорювали з директором одного з українських видавництв. Олександр Красовицький – людина з багаторічним досвідом у книжковій галузі. Ретельно вивчає досвід роботи бібліотек – як в Україні, так і за її межами. Аби відповідати високим стандартам роботи, бібліотечна система потребує реформування. В Запоріжжі цей процес запустили рік тому. Одним із головних питань наразі є поєднання двох бібліотечних систем.
Зараз у місті нараховується 37 бібліотек. Планується, що після реформування системи буде 33 сучасні приміщення. На сьогодні вже три міські бібліотеки реконструйовані, до кінця року такий сучасний вигляд матимуть ще п’ять. Окрема увага приділяється книжковим фондам. Активно проводиться комп’ютеризація бібліотечної мережі. Працює електронний каталог «Е-книга», а також діє електронний читацький квиток. Це суттєво спрощує пошук та комунікацію у системі. Також поступово закуповують книжки для людей з інвалідністю. Адже сьогодні бібліотека має бути інклюзивним простором. Для більш ефективної роботи бібліотеки і в першу чергу комфорту читачів має змінитися звичний режим роботи. Актуальним залишається також питання оплати праці бібліотекарів.
Ефективність змін у роботі міських бібліотек відображається на кількості читачів. Вона зростає, особливо це стосується молоді. І цю тенденцію, сподіваються бібліотекарі, спостерігатимуть і надалі.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/stilni-ta-suchasni-zakladi-jak-u-zaporizhzhi-reformujut-chitalni-ta-usju-sistemu-v-cilomu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=stilni-ta-suchasni-zakladi-jak-u-zaporizhzhi-reformujut-chitalni-ta-usju-sistemu-v-cilomu
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook