Стратегію розвитку Пологівської центральної районної лікарні обговорили на зустрічі представників громади, медиків та експертів

У Запорізькій області 5 госпітальних округів, зокрема і Пологівський з центром у Пологах та Токмаку. У цих містах будуть знаходитись лікарні інтенсивного лікування. Сюди з сусідніх районів доставлятимуть пацієнтів, що потребують екстреної медичної допомоги. Як наслідок, неминуча реорганізація інших медичних закладів.

До Поліг завітали аналітики та експерти Німецького товариства міжнародного співробітництва та європейської програми «Юлід». Фахівці беруть участь у впровадженні пілотних проектів медичної реформи в Україні. Головною темою для обговорення стала стратегія розвитку саме Пологівської центральної районної лікарні. Вона разом із Токмацькою, визначена закладом інтенсивного лікування у Пологівському госпітальному окрузі.

Пацієнтів, котрі потребують екстреної невідкладної медичної допомоги, як то після ДТП, інсультів, інфарктів тощо, з Більмака, Гуляйполя, Розівки, Оріхова і районів направлятимуть до Поліг або Токмака. Зі свого боку, багатопрофільні лікарні мають бути готові надати допомогу більшій кількості пацієнтів, мати на цілодобовому чергуванні необхідних спеціалістів, відповідну технічну базу. Чи зможе все це надати Пологівська лікарня? Фахівці, запевняють: медзаклад має непогані показники підготовки персоналу та лікарів, технічне оснащення, достатню кількість ліжко-місць. Попри це, є над чим працювати та усувати недоліки, кажуть експерти.

У Пологах головною проблемою є те, що не вистачає фахівців, ось в тій же хірургії. Звичайно, ще є місця, де можна оптимізувати, це лабораторія. Медична апаратура в достатній кількості, але не завжди найновіше, але це легше вирішити.

Чи не загрожує закриття іншим районним лікарням Пологівського госпітального округу? За словами експертів, ліквідації — не буде. Реорганізації не оминути. Послуги, що будуть надаватися у лікарнях інтенсивного лікування, з інших медзакладів зникнуть повністю або частково.

Питань щодо подальшого функціонування Пологівської центральної районної лікарні залишається багато. Частину з них обговорили під час зустрічі. Очікуються нові пропозиції щодо змін.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/strategiyu-rozvitku-pologivskoyi-tsentralnoyi-rajonnoyi-likarni-obgovorili-na-zustrichi-predstavnikiv-gromadi-medikiv-ta-ekspertiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top