Строкову службу в Україні замінять базовою, – Запорізький обласний ТЦК

Зміни в Законі про мобілізацію та військовий облік передбачають скасування строкової служби з 2025 року та введення нового виду військової служби – базової.

За словами заступника начальника Запорізького обласного ТЦК та СП Андрія Якуніна вона стане обов’язковою для чоловіків – громадян України, придатних за станом здоров’я.

– Базова військова служба – це різновид військової служби, що приходить на заміну строкової. Новий закон передбачає, що громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 25 років будуть зобов’язані пройти базову військову службу. Також передбачено, що жінки теж можуть пройти БВС, але за власним бажанням, – зазначив Андрій Якунін.

Базова військова служба  – це вишкіл, який проводиться для здобуття військово-облікової спеціальності, навичок та умінь, необхідних для захисту Батьківщини. Під час такої підготовки чоловіків навчатимуть   поводженню зі зброєю та вибуховими пристроями, діям на полі бою,  навичкам домедичної допомоги, – пояснили представники  ТЦК.

 – Громадяни за бажанням можуть обирати рік проходження служби. Але цей вибір потрібно зробити тільки до досягнення 24-річного віку. Оскільки після того, як призовнику виповниться 24 роки, право на вибір буде втрачено, – уточнює Андрій Якунін.

Законом передбачаються і критерії надання права на відстрочку, порядок проходження медичної комісії.

– Порядок проходження базової військової служби та її строки визначатиме Кабінет Міністрів України. Для роз’яснення порядку будуть видаватися певні підзаконні акти, – підсумував посадовець.

Запровадити БВС планують з 2025 року…

****

Нагадаємо, у Запоріжжі оплата праці вчителів тепер залежатиме від наповнюваності класів. Цього року обсяг державної субвенції на оплату праці педагогів залежатиме від наповнюваності класів. У розрахунку береться до уваги середня наповнюваність класу – 27,5 учнів. При цьому у Запоріжжі на теперішній час цей показник складає – 26,3. Тобто місто недоотримає понад 287,7 мільйонів гривень. Цю суму доведеться компенсувати силами місцевого бюджету

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/strokovu-sluzhbu-v-ukraini-zaminiat-bazovoiu-zaporizkyy-oblasnyy-ttsk.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top