Структура ЗНО з англійської мови: з яких завдань складається іспит

Хоча майбутні випускники починають впритул займатися питанням підготови до підсумкових екзаменів тільки в 11 класі, має сенс розпочати знайомство з цим тестуванням раніше. Та перш ніж почнеться повноцінна підготовка до ЗНО з англійської мови, не зайвим буде ознайомитися безпосередньо зі структурою екзаменаційної роботи. Особливо, якщо на кону вступ до інституту на бажану спеціальність. У цьому матеріалі будуть розглянуті всі нюанси.

Як виставляються оцінки та скільки балів можна отримати?

Загалом за тести можна отримати максимум 72 бали, але варто зазначити, що оцінювання ЗНО з англійської мови в підсумку буде проходити за 200-бальною шкалою. Цей іспит складається з декількох блоків з такими максимальними оцінками за спаданням:

читання — 22 бали;

сприйняття мови на слух — 16 балів;

написання твору — 14 балів;

граматика — 10 балів;

лексика — 10 балів.

Важливо також звернути увагу на таку деталь творчого завдання на ЗНО: текст має в середньому складатися з 200-250 слів. Мінімальний обсяг — 100 слів. Твори меншого обсягу просто не будуть розглядатися та оцінюватися.

Структура випускного іспиту з англійської

Загалом ЗНО з англійської мови має тривалість 2,5 години та складається всього з 59 завдань. Іспит зачіпає кожну з основних навичок: сприйняття на слух, читання, мовлення та написання.

Далі загально описані завдання в екзаменаційному листі.

Вибір правильної відповіді

Завдання складається з питань та 3-4 варіантів відповідей. Правильний із них тільки один.

У цьому форматі представлено 16 завдань:

№1-6 та №12-16 — три варіанти відповіді;

№22-26 — чотири варіанти відповіді.

Правильне або неправильне твердження

У завданні надається твердження з приводу змісту прочитаного або ж прослуханого тексту. Екзаменований має відповісти — правдиве воно чи ні.

У цьому форматі представлено 5 завдань — №7-11.

Встановлення відповідності

У завданні пропонується співвіднести:

запитання з відповідями;

заголовки з уривками текстів;

твердження з текстами.

У цьому форматі представлено 11 завдань: №17-21 і №27-32.

Заповнення пропусків

Екзаменованому пропонується доповнити цілі абзаци в тексті реченнями чи уривками речень, або речення – словосполученнями чи словами із запропонованих варіантів.

У цьому форматі представлена найбільша кількість завдань: №33-58. Всього їх 26.

Відповіді на усі завдання тесту приймаються, якщо екзаменований поставив відповідну позначку в бланку А. За кожне тестове завдання можна отримати оцінку в 1 або 0 балів. Остання оцінка виставляється, якщо відповідь неправильна, вказано багато відповідей на одне питання або ж відповідь не позначена зовсім.

Творче завдання

Завдання No59 передбачає написання невеликого твору на запропоновану тему в бланку Б. За нього можна отримати максимум 14 балів, відповідно до критеріїв змісту та оформлення.

Присутність і опрацювання умов, позначених у темі: за кожну з трьох умов можна отримати до 2 балів.

Структурованість і зв’язність тексту:

логічність з наявністю сполучних елементів;

відповідність формату (твір, лист тощо);

лексична наповненість, доречність вживання;

використання граматичних конструкцій.

За кожен із перелічених пунктів можна також отримати максимум по 2 бали.

Які найпоширеніші помилки роблять у цьому іспиті?

структура ЗНО з англійської мови

Заздалегідь розглянута структура ЗНО з англійської мови допомагає уникнути несподіванок. Але під час складання екзамену багато учнів все одно припускаються одних і тих самих помилок. Ось чому, зайнявшись підготовкою до тестування, слід звернути увагу на кваліфікацію репетитора. Адже саме він і повинен захистити свого учня від виникнення цих помилок:

Омофони. Або ж фонетичні омоніми. Це слова, які звучать практично однаково, але при цьому мають різне написання та значення. Часто учні плутають їх і на письмі, і під час аудіювання.

Правильність написання слів. Нерідко випускники забувають про те, як важливо запам’ятати правопис тих чи інших слів в англійській мові. Особливо це стосується «німих» букв, які пишуться, але не вимовляються, або ж здвоєних приголосних. Подібна дрібниця може мати серйозний вплив на результат.

Вживання того чи іншого часу. Поширена граматична помилка, адже екзаменовані часто плутають часи між собою. Дуже важливо звертати увагу на характерні часові «маркери», які слугуватимуть підказками. Якщо ж їх немає, потрібно звернути увагу на контекст або ж на загальну ситуацію в тексті.

Частини мови. Ще один підводний камінь, який не можна випускати з уваги. Коли слово переходить з однієї частини мови в іншу, відбувається низка невеликих змін. Наприклад, змінюється суфікс або закінчення.

Взявши до уваги всі деталі, описані в цьому матеріалі, буде простіше підготуватися до ЗНО та отримати за нього високий бал. Особливо, якщо розпочати підготовку заздалегідь. В цьому допоможуть й досвідчені репетитори, й правильно підібрані онлайн-ресурси.

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/265183/struktura-zno-z-anglijskoi-movi-z-jakih-zavdan-skladaietsja-ispit

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top