Агломераційний цех ПАТ «Запоріжсталь» відзначає 70-ту річницю заснування
У 2021 році агломераційний цех ПАТ «Запоріжсталь» святкує 70-ту річницю з моменту заснування. Його ввели в експлуатацію в 1951 році.
Сьогодні агломераційний цех включає в себе 6 агломашин, площа спікання кожної — 62,5 кв. метри. В них виробляється основний залізорудний агломерат — сировина для виплавки майбутнього чавуну.
На сьогодні агломераційний цех «Запоріжсталі» вважається найкращим в Україні. І це не дивно, адже виробництво агломерату на комбінаті — сучасне та автоматизоване. Модернізувавши всі виробничі процеси, цех демонструє високі виробничі показники.
— Агломераційний цех працює однією великою згуртованою командою, що дозволяє нам повністю виключати простої, показувати найкращі показники з питомої продуктивності та витратних коефіцієнтів в Україні та країнах СНД. На наші показники впливає ще й те, що наш цех компактний. Завдяки невеликій відстані між переділами у нас йдуть мінімальні витрати. Крім цього, ми повністю виключили аварійні простої, — розповів про найвагоміші досягнення начальник агломераційного цеху Ігор Качанюк.
Агломераційний цех «Запоріжсталі» працює не лише в напрямку модернізації виробництва, а й у напрямку зменшення екологічного навантаження на Запоріжжя.
Аби зменшити викиди, з 2012 року в агломераційному цеху розпочалася масштабна реконструкція. Там замінили старі газоочисні установки на потужне сучасне обладнання. Роботи проводилися в умовах діючого виробництва — приблизно раз на рік на одній агломашині запускали нову газоочистку із застосуванням рукавних фільтрів, сіркоочистки і регенерацією газів, що відходять.
На сьогодні шість агломашин повністю відповідають європейським стандартам: викиди пилу знизилися на 90%, а сірчистого ангідриду — на 50%. На діагностику і обслуговування газоочисних систем всіх шести агломашин комбінат щорічно направляє більше 42 млн гривень.
А рік тому на агломашини почали встановлювати нові аспіраційні установки. Їх принцип роботи будується на двоступеневому очищенні газів. Це рішення є найсучаснішим та найефективнішим: 95% газоочисних систем, встановлених на металургійних підприємствах Китаю, США та Європи, обладнані саме такими фільтрами. Нові аспіраційні установки на хвостових частинах агломашин доповнять вже працюючі тут електрофільтри і дозволять не просто працювати у встановлених нормативах, але й зробити роботу аспірацій більш ефективною. Ці установки вже з’явилися на агломашинах №1 і №2.
Завдяки екологічній модернізації викиди агломашин є мінімальними і в рази нижчими за загальноприйняті українські норми. Ці показники відповідають найсучаснішим європейським стандартам.
— Наша мета — не перевищувати показник викидів у 10 мг/м³ з кожної агломашини. Це набагато менше, ніж показник норми по Україні, який складає 50 мг/м³. Кожного дня ми контролюємо викиди, і у випадку перевищення до 15 мг/м³ оперативно проводиться тестування рукавних фільтрів на їхню цілісність та усунення існуючих проблем. Такі низькі показники ми встановили для себе самі. Перш за все для того, щоб бути найкращими у сфері екомодернізації. Ми стали флагманом зі зменшення викидів серед українських промислових підприємств. Нам дуже приємно, що за нашим прикладом модернізуються аглофабрики на Дніпровському металургійному комбінаті та на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча. Сьогодні перехід на рукавні фільтри — це світова тенденція у промисловості. Адже повітропроникність рукава дозволяє уловлювати дрібнодисперсний пил. Це найсучасніший та найефективніший спосіб газоочистки. Звичайно, рукавні фільтри більш затратні за електроенергією, але на виході ми отримуємо дуже низькі показники викидів пилу, — відзначив начальник агломераційного цеху Ігор Качанюк.
Як розповідають працівники агломераційного цеху, робота агломашини неможлива без роботи фільтра. Якщо вимкнеться фільтр — зупиниться весь виробничий процес.
Головне — це люди
Звичайно, ніяких виробничих рекордів та модернізацій не можна досягти без людей. Саме працівники комбінату — найбільша його цінність.
Найкращими працівниками аглоцеху, які демонструють найвищі показники, є бригада №4.
— Сьогодні рівно 15 років, як я працюю на «Запоріжсталі». На сьогодні у моєму підпорядкуванні знаходиться 54 людини разом зі змінним персоналом. У кожного з них свої задачі. Працівники рудного відділення доставляють залізорудний матеріал, шихтового — проводять його дозування, агломератники з цього матеріалу спікають агломерат, працівники газоочистки — уловлюють та очищають гази, а на вузлі повернення — транспортують непридатний агломерат, який відсіявся в процесі спікання. Наш секрет успіху — працювати як єдиний механізм. Звичайно, інколи з цим виникають труднощі, але ми їх швидко долаємо. Для мене найважче в роботі — це правильно її організувати: щоб на ділянках було достатньо людей, щоб всі задачі були правильно і зрозуміло поставлені, та щоб на виході був максимальний результат. З цим нам вдається справлятися, — зазначив начальник бригади агломераційного цеху №4 Дмитро Кіреєв.
Цінуючи роботу своїх працівників, керівництво підприємства регулярно покращує їхні умови праці.
— Я працюю в аглоцеху вже 10 років. З цих пір у нас багато чого змінилося. Завдяки встановленню газоочисних споруд у нас значно скоротилися викиди пилу, тому працювати стало чистіше. На виробництві ми використовуємо сучасне обладнання, процеси автоматизовані, тому працювати стає все легше. Також у нас покращуються побутові умови. Наприклад, зараз у нас проводиться капітальний ремонт АПК. Там повинні з’явитися нові душові та роздягальні. Сподіваюся, це додасть нам ще більшої зручності, — зазначив старший дозувальник шихтування агломераційного цеху Андрій Онопрієнко.
Нагадаємо, що комбінат «Запоріжсталь» — перше підприємство Запоріжжя, яке запустило систему онлайн-моніторингу викидів. Вона дозволяє контролювати ефективність роботи газоочисного устаткування і забезпечувати надійність його роботи в проєктних параметрах. На сайті ПАТ «Запоріжсталь» відображаються середньодобові показники роботи очисних систем з уловлювання найбільш відчутної забруднюючої речовини в металургії – пилу. Система моніторингу відображає роботу технологічних газоочисток всіх агломашин.
Читайте також: Як працює запорізький металург, який отримав одну з найвищих нагород
Фото автора і з архіву «Индустриалки»
Сообщение Сучасність та екологічність: передовий цех «Запоріжсталі» відзначає 70-ту річницю — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/peredoviy-tseh-zaporizhstali-vidznachaye-70-tu-richnitsyu
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook