Сувора заборона: запоріжцям нагадали про штрафи

Державна екологічна інспекція Південного округу нагадує про сувору заборону спалювання сухої трави та опалого листя з наступними наслідками.

По-перше, це завдає шкоди навколишньому середовищу. Під час спалювання рослинності відбувається руйнування ґрунтового покриву, що призводить до втрати поживних речовин у грунті. Листям згорають корисні комахи, і внаслідок цього втрачається біорізноманітність. Крім того, зазнають пошкоджень коріння і насіння рослин, а нижні частини дерев і кущів страждають від пожежі.

У вогні також можуть загинути або постраждати тварини, такі як звірі, плазуни та земноводні, які виживають або задихаються під час пожежі.

По-друге, спалювання трави й листя може завдати шкоду здоров’ю людей. Під час спалювання листя, трави та бур’янів виділяються шкідливі речовини, такі як чадний газ, окис азоту, пестициди та радіонукліди. Внаслідок тління виникає бензопірен, який відомий як канцерогенна речовина. Дим також містить діоксини, які можуть викликати проблеми з репродуктивним здоров’ям, впливати на розвиток, спричиняти ураження імунної системи, гормональні порушення та ракові захворювання.

Важливо зауважити, що спалювання листя і трави в Україні є незаконним і передбачає адміністративну та навіть кримінальну відповідальність. За спалювання сухої трави й листя передбачені штрафи у розмірах від 3 060 до 6 120 гривень (для посадових осіб від 15 300 до 21 420 гривень).

Якщо спалювання відбулося на території природно-заповідного фонду, штрафи становлять від 6 120 до 12 240 гривень (для посадових осіб – від 21 420 до 30 600 гривень).

За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених насаджень поблизу населених пунктів та вздовж залізниць передбачені штрафи в розмірах від 90 000 до 150 000 гривень.

Якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це може бути призначена від двох до п’яти років ув’язнення.

Під час дії воєнного стану в Україні спалювання сухостою може бути рівнозначним диверсії. Фахівці Державної екологічної інспекції підкреслюють, що в статті 113 «Диверсія» включено навмисні підпали, включаючи суху рослинність. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/suvora-zaborona-zaporizhtsyam-nagadali-pro-shtrafi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top