Святий Миколай розповів про українські традиції святкування
Вже завтра, 19 грудня, в Україні відзначатимуть День Святого Миколая. Вважається, що в цей день слухняним дітям Святий Миколай приносить під подушки подарунки. Відзначають це свято і в Запоріжжі.
Два роки поспіль на території історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» працював курінь Святого Миколая, де він приймав дітей, розповідав їм про українські традиції.
Андрій Меняйло, який чотири роки тому став Святим Миколаєм, живе у Запоріжжі понад 35 років. Він родом з Івано-Франківська. До свята Святого Миколая звик з самого дитинства.
— У моєму дитинстві завжди був Миколай. Я звик до того, що Святий Миколай може принести подарунок, а Дід Мороз завжди приносив цукерки, мандарини, апельсини. Тому з дитинства якось я більше вірив у Святого Миколая. По-дитячому хотілося отримати саме подарунки, а не цукерки. Це було добре та світле свято мого дитинства.
— Як же ви стали Святим Миколаєм?
— Якось у розмові з друзями я згадував дитинство. Вони в мене запитували: «Хто такий Святий Миколай?». Я їм розповідав хто це, що це за свято Святого Миколая. Потім я перестав голитися, потихеньку почала виростати борода. І якось мені друзі кажуть: «Слухай, ти такий схожий на Святого Миколая». А поруч якраз висить ікона Святого Миколая. Я й кажу: «Та ні, як я схожий на на нього, він святий, а я далеко не свята людина?».
Ми пожартували. А потім я подумав: дійсно, є багато запитань на цю тему. Мені хотілося, щоб дорослим не розповідати про нього, а аби вони бачили, що їхні діти вже починають знайомитися з цим святом. Тому потрібно відроджувати цю традицію і на східній Україні.
Костюм Святого Миколая
-Хочу поміняти костюм, бо це був перший, спонтанний. А зараз хочу зробити костюм, який би символізував об’єднання України. Я би надіслав тканину, аби її вишили майстрині з різних регіонів України. Адже, коли майстриня вишиває своїми руками, вона вкладає свою енергетику. Оце тоді був би гарний костюм, — зізнаєтьсяСвтий Миколай.
Святий Миколай — справжній
— Дід Мороз — це вигаданий персонаж. А от Миколай — справжній. Дійсно був такий святий єпископ. Він був єдиною пізньою дитиною у своїх батьків, отримав багатий спадок. Він багато читав, був надто освідченим для свого віку. Коли батьки померли, він пороздавав свою надзвичайно велику спадщину бідним. І робив це так, щоб ніхто не бачив. Він завжди навчав: «Зробив добро — забудь, а якщо тобі зробили добро — пам’ятай про це все життя». У цих словах дуже багато мудрості. Мені захотілося відродити цю традицію. Я почав думати над костюмом, були різні варіанти. Потихеньку почав вітати дітей своїх друзів, знайомих.
— Що діти пишуть у листах?
— Хтось просить «Мерседес» і дачу, а хтось — аби батько не ображав маму. Хтось просить модний одяг, а хтось — олівці та лінійку. Найголовніше, що всі дітки вірять у свято і просять миру, добра, любові. Молодята писали мені листа, дорослі люди. Просили здоров’я, любові та миру Україні. На жаль, просять подешевшання комунальних цін, але Миколай не може це зробити, адже сам сплачує за комунальні послуги. Мені приємно, що люди вірять. Для мене справжня насолода, коли посміхаються діти. Цей момент, коли дитина переступає поріг та бачить Святого Миколая, — не можна забути. Вони такі здивовані, раді. Коли приходять до мене, не хочуть йти додому, тримаються за Миколая.
— Що має дитина написати у своїх листах?
— Я навчаю, що дитина повинна писати звіт про свої добрі справи, аби отримати подарунок від Миколая під подушку. Вона має розказати, що зробила доброго за рік. Наприклад, дитина повісила шпаківню для пташків, підгодовувала бездомних кошенят, допомогла бабусі пекти пиріг, навчилася пекти печиво, охайно складає свої речі. Діти мотивовані, що вони зможуть написати про це Святому Миколаю. Ми привчаємо дітей до порядку, тобто, це виховна робота. Якщо дитина не робила добрих справ, вона пише, що знає про свої помилки та виправиться. Головне, щоб не підводили батьки, допомагали дітям у цій вірі, бо вона ж добра. Якісь дрібнички по можливості дітям дарували.
— Що Святий Миколай зазвичай приносить дітям на свято?
— Що подарувати дитині, вирішує Святий Миколай, навіть якщо дитина просить щось конкретне. Миколай має помічників, подивиться на життя дитини і, якщо не подарує цього разу те, що дитина просила, — значить, малюк не допрацював. Миколай обов’язково принесе, що потрібно, але наступного року. А цього разу — приніс те, що приніс. Треба радіти. Неслухняним дітям він взагалі не приносить подарунки.
Помічники Миколая
Останнім часом, зазначає Святий Миколай, що у Запоріжжі з’являють інші чарівники, які також вітають дітей зі святом.
— Я думаю, що це добре. Я чарівник, але я не встигаю бути усюди одразу. Тому в мене з’являються люди, які готові допомагати. Навіть, якщо в них бороди не справжні, то ви все одно вірте. Вони хочуть бути подібними на мене, в якого борода — справжня. Так я можу привітати більше дітей, тому не бачу конкуренції. Дай Бог, аби у кожному селі був свій Святий Миколай та люди святкували це свято, бо відродження наших традицій.
Будиночок Святого Миколая
— Я хочу, аби у Запоріжжі побудували будиночок Святого Миколая в українському стилі. Він міг би працювати цілий рік. Його можна облаштувати на Хортиці або у парку. Це була б ще одна гарна туристична родзинка нашого міста. Діти могли б спілкуватися з Миколаєм, приносити свої листи. Можна облаштувати виставку дитячих малюнків, періодично її оновлювати. А діти би підростали та приводили потім своїх дітей. Це було би гарне відродження традицій.
Три Миколаї
-Окрім Зимового, є ще Літній Миколай, який відзначається у травні, та Осінній, якого святкують у серпні. Якби у нас у Запоріжжі був будиночок Миколая, який працював би цілий рік, можна було б святкувати всі три ці свята. Літній Миколай міг би з дітьми пройтися по Хортиці, послухати про що розповідають пташки, бо він знає їхню мову і розуміє звірят. Разом вони б послухали про що розказують наші Запорізькі дуби. Це була б добра виховна робота з підростаючим поколінням і відродження традицій. Діти навчалися б, що на природі не можна за собою залишати сміття, що потрібно берегти природу. А Осінній Миколай разом з дітьми, наприклад, зробив би та повісив би шпаківню для пташок.
Підтримка
— Я все роблю за власні кошти. Купую дітям цукерки. Відповідаю на їхні листи. Хотілося б якоїсь підтримки. в мене була ідея напекти миколайчиків та роздавати дітям. На це потрібні кошти. Звертався до запорізьких пекарень, але вони мені відмовляють, — розповідає Святий Миколай. — Напевно, на наступний рік по можливості я замовлю миколайчиків за власні кошти, якщо не вдасться знайти спонсора. Хочу просто пройтися містом, зустрічати діточоків та роздати їм смаколики. Для мене бачити ці щасливі оченята, — задоволення.
Цього року Святий Миколай прийматиме листи від дітей особисто на ковзанці на вулиці Перемоги, 64. Там чарівник вітатиме дітей вже сьогодні з 1:.00 до 20:00. Також зустрітися з ним діти зможуть 19 грудня з 11.30 до 16:30 та 20 грудня з 14:00 до 20:00.
А ще протягом року діти та дорослі можуть писати Святому Миколаю листи за адресою: 69006, м. Запоріжжя, пл. Запорізька, 1. ПНЗ «Міський Палац дитячої та юнацької творчості», пошта Св. Миколая.
Зверніть увагу! Курінь Святого Миколаю на території історико-культурного комплексу «Запорізька січ» цього року не працюватиме через карантинні обмеження.
Читайте також: В Запорожье покажут заколдованную ель
Фото автора, зі сторінки Facebook Святий Миколай Святковий
Сообщение Святий Миколай розповів, які подарунки просять запорізькі діти на свято появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/svyatiy-mikolay-rozpoviv-yaki-podarunki-prosyat-zaporizki-diti-na-svyato
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook