Комбінат «Запоріжсталь» з кожним роком розвивається все більше
Щорічно у другу неділю серпня в Україні відзначається професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів. Завдяки будівникам невпинно розвивається Запоріжжя і його підприємства. Беззаперечним лідером по впровадженню новітніх технологій та розбудові підприємства є комбінат «Запоріжсталь».
Останні роки комбінат нагадує один великий будівельний майданчик. А проєктами, які впровадили на підприємстві, може пишатися вся Україна.
Одним з таких унікальних об’єктів є доменна піч №3, яку ввели в експлуатацію в липні 2017 року. Її будівництво стало прикладом для всіх вітчизняних металургійних підприємств. На об’єкті змонтували 12 тис. тонн металоконструкцій і виконали 12 тис. кубометрів складних бетонних робіт. І все це — за рекордні для України 8 місяців.
При будівництві ДП №3 врахували і екологічну складову. Її оснастили сучасною системою аспірації, яка відповідає найсуворішим європейським нормам. Завдяки новітньому обладнанню очищення викидів від пилу складає 20 мг/куб. метр. Такі показники є навіть кращими за європейські стандарти.
Одним з найкращих промислових об’єктів України є і виробнича лінія НТА-4 комбінату «Запоріжсталь», яку ввели в експлуатацію в жовтні 2014 року. Це унікальний об’єкт з повною автоматизацією виробництва, що виключає вплив людського фактора на роботу обладнання. При будівництві лінії використали 3,5 тис. тонн металоконструкцій, 13 тис. куб. метрів бетону і 30 кілометрів кабельної продукції. Аналогів НТА-4 в Україні немає.
НТА-4 також працює у відповідності до європейських екологічних стандартів. Викиди парів сірчаної кислоти у повітря скоротилися на 83%, а скиди промислових вод від цеху холодної прокатки в річку Дніпро повністю зупинені.
Екологічна модернізація — у пріоритеті
На комбінаті «Запоріжсталь» приділяють особливу увагу не лише розвитку підприємства, а і його екологічній модернізації. З 2012 року комбінат направив на екомодернізацію близько 15 млрд. гривень.
З 2012 року розпочалася масштабна реконструкція агломераційного цеху. Там замінили старі газоочисні установки на потужне сучасне обладнання. Роботи проводилися в умовах діючого виробництва — приблизно раз на рік на одній агломашині запускали нову газоочистку, що суттєво знижує викид пилу в атмосферу.
Кожна агломашина оснащена датчиками контролю викидів, які в онлайн-режимі показують ефективність роботи газоочисного устаткування. Система онлайн-моніторингу дозволяє контролювати кінцеву концентрацію викидів шкідливих речовин на виході в атмосферу, а також дає можливість оперативного управління процесом очищення.
На сьогодні шість агломашин повністю відповідають європейським стандартам: викиди пилу знизилися на 90%, а сірчистого ангідриду — на 50%.
На діагностику і обслуговування газоочисних систем всіх шести агломашин комбінат щорічно направляє більше 42 млн гривень. А всього на установку газоочисних систем агломашин №1-6 виділили понад 1,2 млрд. гривень.
Також в рамках екологічної модернізації підприємства у 2019 році на комбінаті ввели в експлуатацію сучасний комплекс перехоплення промислово-зливових стоків. Це дозволило скоротити скидання промислових вод до Дніпра на 5 млн куб. метрів на рік.
Цей комплекс перехоплює стічні води і перенаправляє їх на багаторівневу очистку: спочатку в фільтрувальній станції, потім — в установці знезараження. Далі очищена вода повертається в оборотний цикл підприємства для повторного використання для технічних потреб. Інвестиції в проєкт склали 58,5 млн гривень.
Будівництво не закінчується
Сьогодні будівництво на комбінаті «Запоріжсталь» продовжується. Зараз на підприємстві реалізується проєкт з будівництва газоочисних систем на хвостових частинах аглофабрики. Він є логічним продовженням екологічної модернізації аглофабрики.
— За останні роки на «Запоріжсталі» було реалізовано дуже багато корисних проєктів з розвитку. Вони стосуються і екологічної модернізації, і розвитку підприємства, і підвищення його ефективності. Всі ці проєкти на етапі їхньої задумки здавалися нереальними як для нас, так і для наших колег з інших підприємств. Але, все ж таки, ми їх реалізували. Це дозволило нам отримати унікальний досвід, який допоможе і комбінату «Запоріжсталь», і підприємствам Групи Метінвест підвищити свою ефективність. Сьогодні на комбінаті продовжується будівництво. Я впевнений, що попереду у нас великі проєкти, які ми зможемо разом втілити у реальність. Вони розвиватимуть не лише комбінат «Запоріжсталь», а й українську металургію в цілому, — зазначив генеральный директор «АЛД будівництво і інжиніринг» Олексій Лебедєв.
Компетентно
— Всі реалізовані і майбутні будівництва «Запоріжсталі» — це модернізація виробництва, спрямована на зменшення екологічного збитку навколишньому середовищу від металургійного процесу. Кожне з них — не просто будівельний об’єкт, це об’єднання навколо спільної ідеї досвідчених фахівців комбінату, представників науки, світових партнерів і українських підрядних організацій, які максимально ефективно застосовують накопичену експертизу і свіжі ідеї для поліпшення виробництва комбінату в логіці екологізації процесу.
Черговий важливий для комбінату проект, до реалізації якого ми приступили — це будівництво нових очисних установок на хвостових частинах агломашин, — зазначив генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко.
Читайте також: Як у Запоріжжі відсвяткували день металурга і гірника — фото
Сообщение Темпам і якістю будівництва можна позаздрити: які сучасні проєкти реалізували на «Запоріжсталі» появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/tempam-i-yakistyu-budivnitstva-mozhna-pozazdriti-yaki-suchasni-proyekti-realizuvali-na-zaporizhstali
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook