Терор та тортури: викрито куратора фільтраційного табору, який діє на ТОТ Запорізької області

Окупанти створили на території № 2 Кам’янсько-Дніпровського відділення ГУНП фільтраційний табір, де українців піддавали жорстоким тортурам.

Про це повідомляє пресслужба ГУНП у Запорізькій області.

За даними слідства, на території табору відбувалася ідентифікація та моральний тиск на українців, спрямований на знищення української нації. Зазначено, що окупанти використовували методики та інструменти російського фсб, створюючи стаціонарні блокпости, патрульні групи, пункти допитів та фільтраційні табори.

«На першому етапі задіяні стаціонарні блокпости та патрульні групи, яким активно допомагають місцеві зрадники та колаборанти. Громадян затримують та ідентифіковують: тих, кого визнали лояльними до окупантів, обліковують та видають паспорти рф. Інших відвозять до катівень, де здійснюють над ними фізичне та сексуальне насильство, катують електричним струмом, здійснюють моральний тиск та інше.

Якщо затримані змінюють свою позицію на користь окупаційної влади — їх відпускають. Деяким видають довідки, що вони пройшли фільтрацію або «дактилоскоповані». Як правило, більшість з них покидає тимчасово окуповану територію України та втікає на неокуповану або за кордон.

Українців, які пройшли тортури та не змінили своїх поглядів, вивозять до місць несвободи на тимчасово окупованих територіях або до рф. Деяким в’язням висовують необґрунтовані обвинувачення та призначають терміни покарання. Їх звинувачують в екстремізмі або причетності до терористичних організацій. Надалі вони мігрують по різних колоніях. В кожному місці несвободи до них постійно застосовують тортури та моральні знущання, вони перебувають в нелюдських умовах утримання. Деякі вмирають від катувань», — йдеться у повідомленні.

Співробітники Нацполіції вже встановили 67 місць несвободи для українців, 42 з яких розташовані на території росії. За інформацією слідства, ув’язнені піддавалися фізичному та сексуальному насильству, катуванням електричним струмом, а також моральному тиску.

Слідчі вже встановили особу куратора фільтраційного табору, ним виявився 28-річний працівник російського фсб. Йому оголошено підозру за порушення законів та звичаїв війни, за що передбачено до 15 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Служба безпеки попереджає про поширення масштабної email-розсилки на електронні адреси українців, у тому числі представників органів державної влади та приватних компаній.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/teror-ta-tortury-vykryto-kuratora-filtratsiynoho-taboru-iakyy-diie-na-tot-zaporizkoi-oblasti.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top