Тимошенко: парламенту вдалось відстояли принципи справедливої мобілізації

Законопроект про мобілізацію знятий з розгляду Верховної ради. Більше українцям можна не боятися репресивних та антиконституційних норм.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко.

«Скандальний законопроект про мобілізацію, який збурив суспільство, як я вам і обіцяла, раз і назавжди знятий з розгляду Верховної ради. Це репресивний законодавчий акт проти власного народу, який міг би остаточно вбити довіру громадян до влади і до власної держави», — заявила Тимошенко.
Вона також додала, що нардепам разом із урядом та військовим керівництвом вдалося знайти рішення, які дозволять у справедливий спосіб розвʼязати питання мобілізації.
Таким чином, додає Тимошенко, вдалося уникнути репресивних норм, зокрема: кримінальної відповідальності за неявку в військкомат, невідкриття електронного кабінету чи невчасного проходження ВЛК.
«Не забиратимуть на фронт людей із третьою групою інвалідності, багатодітних батьків і чоловіків, які опікуються важкохворою дружиною або батьками. Залишиться відстрочка для усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів. Не призиватимуть до війська науковців, інтернів, педагогів, студентів та аспірантів, які послідовно здобувають освіту. І якщо ми й далі не будемо робити трагічних помилок, таких, як цей закон, — все буде Україна», — резюмувала Тимошенко.

Розгляд законопроекту про мобілізацію
Нагадаємо, наприкінці грудня Кабмін вніс до Ради законопроект про мобілізацію, яким пропонується частково змінити порядок її проведення. Документ розглядали у Комітеті з питань нацбезпеки разом з Міністерством оборони та Генштабом ЗСУ.
Раніше у Раді заявили, що парламент у першому читанні розгляне законопроєкт 11 січня. Але вчора стало відомо, що документ повертають до уряду на доопрацювання, його офіційно відкликали з Ради.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/263621/timoshenko-parlamentu-vdalos-vidstojali-principi-spravedlivoi-mobilizacii

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top