Майбутня мама повинна дбати про власне здоров’я та здоров’я дитини. Основну увагу варто приділяти харчуванню. Нижче наведено перелік шкідливих продуктів для вагітних жінок, який склали експерти Клубу турботливих матусь від Nestlebaby. З іншими порадами Клубу ви можете ознайомитись перейшовши на їх офіційний сайт.
Непастеризоване молоко та сік
Вживати непастеризоване молоко та сік ризиковано під час вагітності. Основна проблема – бактеріальна інфекція лістеріоз, що може наразити на небезпеку дитину. Жінки в період вагітності також знаходяться у зоні ризику, оскільки мають знижений імунітет. Лістерії містяться у сирому молоці, молочних продуктах, соках без пастеризації, та продовжують розмножуватись навіть у холодильнику. Ось чому потрібно викреслити ці продукти зі свого раціону.
Pouring milk in the glass on the background of nature.Сире чи недоварене м’ясо, морепродукти та яйця
У сирій їжі можуть міститись небезпечні бактерії сальмонели та паразити токсоплазмозу. Ці мікроорганізми здатні заразити немовля та викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Для того щоб виключити можливість появи бактерій, м’ясо запікають до повної готовності та яйця відварюють круто. На час вагітності краще забути про такий смаколик як суші з сирої риби. Також майбутнім мамам протипоказані соуси та заправки для салатів із сирих яєць.
Енергетичні напої та кава
Під час вагітності безпечно випивати до 200 міліграмів кофеїну на день. Одночасно потрібно слідкувати за вживанням продуктів, які також містять кофеїн (какао, шоколад). Любителькам кави варто відмовитися від власного задоволення на користь здоров’я малечі.
Магазинні енергетичні напої не мають жодної користі для організму, а під час вагітності вони взагалі небезпечні. Натуральні енергетики містяться у напоях з женьшеню, гуарани, мате та екстракті зеленого чаю. Більшість з цих інгредієнтів не розповсюджені в Україні. Однак, перш ніж куштувати екзотичний чай, варто детально ознайомитися зі складом.»
Продукти з трансжирами
Натуральні жири корисні для організму. Вони є джерелом білка та допомагають засвоєнню вітамінів. Але є клас жирів, які не дають нашому організму нічого окрім зайвих калорій та проблем із серцем. Трансжири – це рослинні жири у твердому стані. Їхнє основне джерело – маргарин. Трансжири провокують зростання рівня холестерину. Їхнє надмірне споживання жінкою провокує такі як ендометріоз та безпліддя.
Багато продуктів містять нездорові жири, наприклад:
«Смажена їжа, особливо страви фаст-фуду. Багато ресторанів швидкого харчування використовують для смаження млинців та картоплі фрі шкідливі олії.
Маргарин та соєві вершки, котрі можуть бути у складі м’яких спредів, вершкового масла.
Готові суміші для приготування млинців та печива з розпушувачем тіста.
«Про наявність у складі продукту таких жирів можна прочитати на пакуванні, – радять експерти Nestlebaby. – Якщо вказано «частково гідрогенізовані жири», то це саме ті шкідливі компоненти».
Продукти з підвищеним вмістом натрію (NaCl)
Здебільшого це солоні продукти. Вагітна жінка інтуїтивно обожнює солоне (особливо у першому триместрі). На 35 тиждень вагітності на щастя харчові забаганки змінюються. Вагітність і так провокує появу набряків та затримку води. Надлишок солі лише посилить цей стан. Багато NaCl містять заморожені харчові продукти, бо сіль є природним консервантом.
Потрібно обмежити споживання хлібу та булочок із солоними начинками. Не є корисними снеки та заїдки, крекери, м’ясні та сирні чіпси, суп у брикетах, вермішель швидкого приготування. Хоча від таких продуктів краще відмовитись взагалі, а не лише на час вагітності.
Источник: https://forpost.media/novosti/top-5-zaboronenih-produktiv-harchuvannja-pid-chas-vagitnosti.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook