Топ-7 авто «Таврії», які свого часу виготовляли на запорізькому заводі (Фото)

Фото: gazeta.ua

Продовжуємо розповідати, які автомобілі виробляли на «Запорізькому автомобілебудівному заводі», тим паче є, що згадати.

gazeta.ua

Робота над автомобілем почалася ще у 1970 році. Прототип, який найбільше схожий на серійну версію, показали у 1979 році. Тоді у Запоріжжі взяли за основу автомобіль Ford Fiesta. На його технічні показники орієнтувалися конструктори. В серію автомобіль пішов лише у 1988 році – після ВАЗ 2108 та Москвич 2141.

Фото: gazeta.ua

Чотирьомісний пікап розробив Науково-технічний центр “ЗАЗ Автотехніка”. Цей автомобіль не запустили у серію, але щонайменше один екземпляр цієї версії експлуатують на українських дорогах.

Фото: gazeta.ua

Центральний науково-дослідний автомобільний і автомоторний інститут “НАМІ” розробив на базі ЗАЗ 1102 версію для ралі-рейдів. Цей автомобіль створювали для відомого ралі “Париж-Дакар”. У НАМІ було дуже мало спільного із ЗАЗ 1102: половинки дверних прорізів, половинки дверей, рамка лобового скла і саме скло. Двигун використали від ВАЗ 2106. 1,5-літровий силовий агрегат додатково форсували.

Фото: gazeta.ua

До 1994 року “Таврія-Електро”, отримала офіційну класифікацію як ЗАЗ-1109, пройшла стендові лабораторно-дорожні тести. На початку 1995 р. цей зразок отримав Державні номерні знаки в ДАІ. “Таврія-Електро” відповідала європейським нормам надійності, безпеки, дальності пробігу, швидкості. Автозавод, отримав від Німеччини та Швейцарії замовлення на кузови “Таврії”, щоб доопрацьовати їх з перспективою подальшого оснащення машини вітчизняним електроустаткуванням.

В Естонії створили спортпрототип із средньомоторним компонуванням. За основу взяли кузов ЗАЗ-1102 “Таврія”. Як силовий агрегат, розташований за передніми сидіннями, використовували двигун ВАЗ-2106. Спорткар побудували в 1986 році в майстерні спорттехклубу студії “Естрекламфільм”. Група конструкторів орієнтувалася на тодішні ралійні боліди знаменитої “групи Б”.

Автомобіль створив “Завод ВЕПР” як дрібносерійний прототип, що налагодити виробництво гоночних авто. Це мав бути бюджетний автомобіль для автогонок, але в цей “Таврію” зняли з виробництва.

Автомобіль був експерементальною версії. Автомобіль був 4-дверним хечтчбеком, в якого на водійській стороні були лише одні двері – для збереження міцності кузова. Такий кузов використвують нині у Hyundai Veloster.

Цю версію пропонували дилери. У цій версії змінили передній і задній бампери та додали верхній спойлер. Була й суттєвіша переробка – капот автомобіля “Славута”, який відкривався проти руху (алігаторна системою відкривання). Це покращило рівень безпеки автомобіля. Цю “Таврію” оснащували інжекторним двигуном на 1,3 л. Гальма запозичили у ВАЗ 2108.

Джерело:gazeta.ua

Читайте також: Як міг виглядати “Lanos”декілька років тому?

Источник: https://forpost.media/novosti/top-7-avto-tavrii-jaki-svogo-chasu-vigotovljali-na-zaporizkomu-zavodi-foto.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top