У області та в місті готують обладнання, резерви палива тощо
Запорізька область вже готується до опалювального сезону – саме про це говорили на Дні громад обговорили, а також про те, які ключові завдання стоять перед владою, повідомили на сайті Запорізької облдержадміністрації.
Читайте також: Чадний газ та токсини — експертка розповіла, як масове використання генераторів впливає на здоров’я запоріжців
Зокрема, найголовніше зараз — забезпечення альтернативного електропостачання, створення резервів палива та розробка чітких планів дій на випадок аварійних ситуацій. Особливу увагу приділили також об’єктам критичної інфраструктури – лікарням, котельням, обʼєктам водопостачання.
За словами директора Департаменту ЖКГ та будівництва ЗОДА Віталія Литвиненка, вже понад третина закладів охорони здоров’я та котелень готові до старту нового опалювального сезону.
Також донори надали регіону генератори – 200 вже встановленні на об’єктах тепло-, водопостачання та водовідведення.
«Наше завдання – здійснити своєчасну та якісну підготовку об’єктів до зими і забезпечити критичну інфраструктуру альтернативними джерелами електропостачання. Щоб у будь-якій ситуації жителі області мали тепло та питну воду», – підсумував голова Запорізької облдержадміністрації Іван Федоров.
Окрім того, раніше секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко повідомляла, що Запоріжжя на 30% готове до нового опалювального сезону.
Роботи з модернізації мережі теплопостачання почалися одразу після завершення минулого опалювального сезону. Наразі вже замінено 2,8 км теплових мереж, виконано капітальний ремонт трьох котлів та підготовлено три котельні.
На одній із котелень, яка забезпечує теплопостачання одного з районів міста, зараз замінюють мережеві насоси. Їх надали міжнародні партнери. Це обладнання має забезпечити кращу циркуляцію теплоносія, а також зменшить споживання електроенергії. Добова економія може скласти понад 20 тисяч кВт.
Також ми писали, що після численних ракетних атак рф по українській енергоінфраструктурі ситуація з енергозабезпеченням населення та промисловості є вкрай складною. До початку зимового сезону Україна не встигне відновити всю пошкоджену генерацію і ввести на заміну знищеної нові розподілені потужності.
Джерело