Тренер назвав шкідливі крупи, які варто уникати у раціоні

Раціон харчування складається з калорій, а це в свою чергу з таких нутрієнтів, як білки, жири та вуглеводи. Найкраще джерело вуглеводів — це цільнозернові крупи. Це найдоступніший та бюджетний продукт.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram-стоірнку тренера Юрія Попка.

Які крупи не корисні
Крупи — одні з найдоступніших продуктів і точно не потрібно бути олігархом, щоб дозволити собі здорово харчуватись.
У крупах також є білки і мікроелементи, які знаходяться в оболонці і також там є волокна (клітковина) для мікрофлори нашого кишківника.
До недоліків круп відноситься індивідуальна непереносимість глютену, який міститься в пшениці, житі та ячменю.
До корисних круп не відносяться ніякі пластівці швидкого приготування — це харчове сміття, і в таких крупах немає нічого корисного, це чистий цукор.
Тренер назвав список не корисних круп: манна крупа, білий шліфований рис та кукурудзяна крупа.
«Ці каші насичують надовго, тому якщо ціль «напхатись» і це не часто, то можна і ці крупи споживати», — йдеться у повідомленні.
Як правильно готувати
Якщо неправильно готувати кашу, її легко можна зіпсувати, навіть найкориснішу.
Зокрема, якщо розварити крупу, то глікемічний індекс її буде вищий, тобто ми з повільного вуглеводу робимо крупу швидким. Старайтесь варити так, щоб кожна крупинка була ціла і трішечки недоварена, а не щоб розвалювалась.
Крупи містять в собі багато заліза, але якщо ви варите їх на молоці, яке містить у своєму складі кальцій, то цей кальцій нейтралізує залізо.
Можна покращити будь-яку кашу, якщо додати до неї білка, горіхів, ягід, овочів, насіння та масла.
ТОП корисних круп
Гречка і сочевиця не є зерновими культурами, але в цьому списку вони повинні бути.
По калорійності усі крупи схожі на рівні 350 ккал на 100 г (суха крупа). По вуглеводах крупи також схожі +- 70 г вуглеводів на 100 г сухої крупи.
З вмістом білків на першому міці буде сочевиця 25 г на 100 г, а на другому вівсянка 17 г білка.
Варто їсти сочевицю, вівсянку, гречку та не шліфований рис.
«Щодо рису, беріть не шліфований, бурий ще називають, він дорожчий, але корисний, бо користь вся саме в цій шкуринці знаходиться і мікроелементи і клітковина + він має нижчий глікемічний індекс», — додав тренер.

Раніше ми повідомляли, чому гречку треба вживати регулярно.
Також ми писали, як обирати якісне борошно та що з яких сортів варто готувати.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.

Share this post

нет
scroll to top