У Василівському зоопарку збудували новий вольєр для леопардів
У трьох амурських леопардів — мами та двох синів — у Василівському центрі реабілітації тварин тепер є новий, більш просторий вольєр, 70 кв. м. Про це нам повідомив власник центру (у народі центр називають Василівським зоопарком) Олександр Пилишенко. Загалом тут мешкає шість леопардів, амурських.
«Єдиною можливістю хоч якось зберегти популяцію амурського леопарда є реабілітаційні центри»
-Амурський леопард (далекосхідний леопард) — найрідкісніший підвид свого виду, — розповідає Олександр Пилишенко. — В 21-му сторіччі у світі нараховано лише 120 осіб. Офіційно полювання на леопарда на території колишнього СРСР заборонено з 1956 року. Проте далеко не завжди людина дотримується законів. У 20-му сторіччі з початком масового господарського освоєння Далекого Сходу і Сибіру, в сотні тисяч разів скоротилися природні місця проживання, придатні для багатьох тварин. Подібна доля спіткала і леопарда.
Як же популяція збереглась у неволі? Як правило, це спроби зловити тварин у природі та адаптувати їх до роботи у цирках. Наразі єдиною можливістю хоч якось зберегти популяцію далекосхідного леопарда є реабілітаційні центри. Чим ми і займаємось.
Незважаючи на війну та на тимчасову окупацію, у приватному Центрі реабілітації тварин у місті Василівка Запорізької області намагаються дбати про тварин, хоча з грошима дуже складно. Але ми відповідаємо за тих, кого приручили.
«Жоден із господарів циркових тварин не зателефонував за ці сім місяців»
Наразі у приватному Центрі реабілітації тварин живе близько 500 великих та малих звірів та птахів. У тому числі дуже великих, таких, як леви, тигри, ведмеді — близько 70. Тут рятують тварин після важких життєвих обставин — вигодовують, лікують та надають притулок. Наприклад, циркових.
— У нашому центрі кілька десятків тварин з різних циркових атракціонів — леви, ведмеді, дикобрази, мавпи, в’єтнамські свинки. І жоден із господарів циркових тварин не зателефонував за ці сім місяців. Шість господарів та жодного дзвінка, ні копійки для допомоги їхнім тваринам. Таке враження, що звірі для них – це верстати для заробляння грошей, – каже Олександр Пилишенко.
-4 серпня народились у вашому центрі народились три левеняти. Ви розповідали, що через постійні вибухи у мами-левиці стрес і зникло молоко і ви вигодовували їх сухим молоком «Роял Конін» для цуценят. Як левенята зараз, живі?
—Слава богу, живі. Левенята проблемні. Без маминого молока складно. Але вже й м’ясо їдять.
Як можна підтримати Василівський центр реабілітації тварин: Поширити інформацію про потребу у допомозі Василівського реабілітаційного центру;
Підписатися на PayPal центру pylyshenkodenis@gmail.com;
Допомогти фінансово на карту: 5168 7574 0836 1907 Пилишенко Олена.
Підписатись на Патреон центра.
Нагадаємо, що у 2011 році великий фанат своєї справи Олександр Пилишенко встановив рекорд — 36 діб жив в одному вольєрі з левицею і прийняв там у неї пологи, щоб привернути увагу до проблеми берберійських левів і зібрати гроші для свого зоопарку.
Наразі Василівській зоопарк тримається за рахунок благодійної допомоги від небайдужих людей. В подяку і для моральної підтримки вхід до кінця війни зробили безплатним.
Читайте також: Відомому зоопарку у Запорізькій області виповнилось 20 років.
Читайте наші новини на сайті zprz. city.
Фото та відео надані Олександром Пилишенком
Сообщение У амурських леопардів у Василівському зоопарку з’явився новий будинок — фото, відео появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-amurskih-leopardiv-u-vasilivskomu-zooparku-z-yavivsya-noviy-budinok
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook