У Бердянську мешканці дев’ятиповерхівки стурбовані, що їх будинок може сповзти зі схилу

У Бердянську мешканці дев'ятиповерхівки стурбовані, що їх будинок може сповзти зі схилу

Чи існує небезпека, що дев’ятиповерховий будинок у будь-яку мить може сповзти у нижню частину міста, де розташовані приватні подвір’я, сьогодні сказати ніхто не може. Всі ризики будуть прогнозовані після детального дослідження.

Будинок ввели в експлуатацію 1977 року. У багатоповерхівці 252 квартири і збудований він був на вершині схилу. Ознаки зсуву ґрунту місцеві мешканці помітили фактично через декілька місяців. Мешканці забили на сполох, надсилаючи письмові звернення в різні інстанції. Через деякий час будинок і територію дослідили. Відповідь вчених не заспокоїла жителів будинку. Тоді ж, це було наприкінці сімдесятих років, за ініціативою керівництва одного з заводів, який розташований в цьому ж мікрорайоні, аби запобігти зсуву, частину схилу віддали під будівництво майже двохсот гаражів. Але дослідження, які провели через двадцять років, цей факт не підтвердили.

Ґрунтові води продовжували руйнувати схил. Були ще дослідження, на початку двотисячних, вони шокували спеціалістів. Зсув ґрунту поблизу дев’ятиповерхівки зафіксовано на відмітці 10-12 сантиметрів. Після цього комплексні дослідження не проводилися. Лише візуальні, дев’ять років тому. Програма досліджень, що була розроблена гідрогеологами, існує лише на папері. Зараз виконавчий комітет передав пакет документів, для того, щоб один з науково-дослідних інститутів України провів дослідження як схилу, так і будівель, які підпадають у зону ризику. Всі ризики будуть прогнозовані після детального дослідження. Тоді ж будуть і пропозиції, як укріпити та постійно контролювати небезпечний схил.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-berdyansku-meshkantsi-devyatipoverhivki-sturbovani-shho-yih-budinok-mozhe-spovzti-zi-shilu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top