У Бриля встановили решітки в Запорізькій ОДА самовільно без погодження облради

Активісти громадської організації «Народний захист» дізналися всі подробиці навколо резонансного встановлення решіток в прміщеннях Запороізької обласної адміністрації та Запороізької обласної ради.  Після тримання всієї інфомації виявилось, що питань більше ніж відповідей.

Нещодавно запорізьку громадськість збурила інформація про встановлення решіток в холі Запорізької ОДА. Ми поцікавились цим питанням і були вражені міксом самоуправства, безгосподарності, маніпулятивності і гри на страхах.

Будівля, в якій розташовані апарат і структурні підрозділи ОДА належить громаді Запорізької області, і яке громада довірила в управління Запорізькій обласній раді. Яка в свою чергу визначила відповідальним КП «Універс». Тож відповідальних за додержання будівлі в належному стані і відкритому для власника-громади достатньо.

Тому перший, до кого ми звернулись з питанням підстав, погоджень і джерел фінансування була Запорізька обласна рада. Яка відповіла що їй про це нічого не відомо. І що після нашого звернення вони самі звернулись до ОДА з цим питанням. Кошти з обласного бюджету не виділялись, облдерждадміністрація за погодженням на проведення будь-яких робіт в будівлі за адресою пр. Соборний, 164 не зверталась. І, як ми бачимо по датам, то впродовж двох тижнів керівництво ОДА не вважає за потрібне відповідати облраді. Тож виходить що керівництво Запорізької ОДА самовільно без будь-яких узгоджень з довіреним власником проводить монтажні роботи що можуть псувати будівлю, нести загрозу громадянам, бути використані для обмеження доступу громадськості до будівлі громади….
Відповідь ЗОР

Тож другим питанням повстала сертифікація, паспорт і виробник встановлених конструкцій. Оскільки їх встановлено в місці скупчення людей, і неякісні конструкції, в разі їх руйнування можуть бути небезпечними. А іноді, при спонтанному руйнуванні, і нести фізичну загрозу людям в громадському місці. Проте такої інформації також ОДА не має. Як немає ані креслень, ані сертифікатів, а ні паспортів виробів, ані узгоджень, ані назв виконавців. Тобто, ні-чо-го.
Відповідь ЗОДА

Паспорту решіток немає

Читайте також: Зверинец, тюрьма и фальсификации: как запорожцы в сети обсуждают зарешеченную ОГА (ФОТО)

Ну тоді давайте розберемося з ініціаторами і підставами для таких радикальних дій в приміщенні, що належить громаді області. Не може ж хто схоче прийти до «режимного об’єкту», як нам кажуть і на захист якого ніби то і вчиняються різні дивні дії, робити там хто що схоче. Виявляється – може.
Оскільки в своїй відповіді на запит від 21.02.2019 за вих.№ 07-ОІ-053-е голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль підставою для встановлення «тимчасових металевих конструкцій, які є складовою охоронної системи (системи контролю доступу(турнікети)» назвав «Указ Президента України від 23.09.2016 № 406/2016 «Про Положення про територіальну оборону України», одним з основних завдань якої є забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади. У зв’язки із цим, під час введення на території області наприкінці 2018 року воєнного стану пріоритетним завданням, яке ставилось до виконання, було організація посилення охорони важливих об’єктів.»
Таким чином, за втаємниченим Указом Президента 2016 року , під час введення воєнного стану ( з 26 листопада до 26 грудня 2018 року), в січні 2019 встановлюються металеві конструкції. Хтось може тут знайти логічний зв’язок, послідовність і законність дій? Нам не вдалося.
Особливо сподобалось основне завдання тероборони, як і пріоритетне завдання введення воєнного стану.
Забезпечення діяльності органів державної влади в умовах воєнних дій дуже важлива, але не важливіша за людей.
Далі у відповіді зазначено: « Також, на сьогоднішній день у Запорізькій області Службою Безпеки України згідно з вимогами постанови КМУ від 18.02.2016 № 92 «Про затвердження Положення про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків» встановлено «ЖОВТИЙ» рівень терористичної загрози, яким зокрема, передбачається посилення охорони і перепускного режиму на об’єктах можливих терористичних посягань, до яких відноситься будівля ОДА.»
Одже, при запровадженні воєнного стану не стояло завдання посилення обороноздатності країни, а лише посилення захисту органів державної влади. І нікого не бентежить що розташовані вони не у власних приміщеннях.
Варто зупинитись на ще одному таємному органі- Раді оборони області, які є в усіх регіонах, і діють на підставі засекреченого Положення з невідомими громадськості повноваженнями. Але, враховуючи те, що вони мають статус консультативно-дорадчих органів при головах ОДА, їх функціонал має сходитись до консультаційної діяльності. Але в Запорізькій області Рада оборони області приймає рішення (втаємничені від громадськості), якими вимагає від органів публічної влади вчинення окремих дій і вказує куди витрачати кошти місцевих бюджетів радам.
Цей випадок не виявився виключенням. Оскільки Костянтин Бриль посилається саме на таке рішення Ради оборони від 14.12.2018 № 92 дск, яким голови держадміністрацій і мери міст зобов’язуються посилити перепускний режим в адмінбудівлях саме шляхом встановлення систем контролю доступу (турнікетів). Мотивуючи це необхідністю забезпечення надійного функціонування ОДА у разі «загострення обстановки» у прифронтовій області. При цьому мова не про воєнні дії і не про віну, а про терористичну загрозу (постанова КМУ № 92).
При цьому пан Бриль запевняє що на рівень доступу громадськості до будівлі це ніяк не вплине.
Тож, маніпулювання на питаннях війни/тероризму очевидні, оскільки тексти втаємничених від громадськості документів різняться з публічними меседжами влади.

Оскільки рішення Ради оборони області має поширюватись на всю територіальні органи влади, ми вирішили вибірково запитати про перелік реалізованих заходів у кількох місцевих рад.
Запорізька міська рада відповіла нам що вони ще у квітні 2018 року посилили пропускний режим. І більше нічого не робили, окрім прийняття місцевої програми з виділенням коштів місцевого бюджету на потреби мобілізації та тероборони. Але ж така Програма існувала і раніше.
Запорізька МР

Мелітопольська міська рада повідомила що ніякого рішення Ради оборони № 92дск вона не отримувала, а інформування громадськості, посилення взаємодії з правоохоронними органами, встановлення камер і виділення коштів з місцевого бюджету на оборонні цілі робила на виконання листа ОДА (???) Вирішення ж питання встановлення турнікетів планувалось вирішувати під час засідання міського оперативного штабу.
Мелітополь ВК

Бердянська міська рада взагалі відмовилась надавати нам інформацію під приводом віднесення інформації до категорії інформації з обмеженим доступом. Проте така відмова є протизаконною, оскільки ніякої таємної інформації ми не запитували. Загальні заходи з можливого погіршення доступу громадян до будівель що належать територіальній громаді не може відноситись до інформації з закритим доступом. А службова інформація в Бердянській міській раді, схоже і досі розуміється за застарілим і недіючим законодавством і термінологією грифів ДСК.
Бердянськ_відмова

Тож зрозуміло що централізованої вимоги встановлення будь-яких решіток і загороджувальних споруд на входах до адміністративних будівель в Запорізькій області не було, як і централізованої розсилки Радою оборони своїх рішень і вимог в усі районні і міські органи влади. Кожен орган мав можливість на свій розсуд розробити ефективні охоронні заходи. При цьому лише ОДА вирішила відгородилась решітками. Єдине що є спільного у всіх органів влади- це прийняття місцевих Програм з частковим перекладанням фінансування тероборони з державного на місцеві бюджети.
Для цього вносяться зміни до ст.91 Бюджетного Кодексу України, які надають можливість фінансування заходів та роботи з територіальної оборони та мобілізаційної підготовки місцевого значення з місцевих бюджетів ( п.17 ст.91).{Пункт 17 частини першої статті 91 в редакції Закону № 2621-VIII від 22.11.2018}

Тож, лише за цим заходом забезпечення воєнного стану ми бачимо перекладання оборонних функцій держави ( які за Конституцією віднесено до компетенції держави і держбюджету, на плечі місцевих бюджетів). При цьому військовий збір концентрується саме в державному бюджеті. І друге, для чого Запорізька ОДА використала воєнний стан- це відгородилась від громадян решітками. Варто зазначити що повноваження з контролю за виконанням центральними і місцевими органами виконавчої влади рішень РНБО, введених у дію указами Президента України (а саме так було введено в дію рішення щодо запровадження воєнного стану) належали Першому заступнику Секретаря РНБО Гладковському Олегу Володимировичу.

Продовжуючи тему дослідження підстав для здійснення загородження адмінбудівлі, ми звернулись до СБУ з проханням підтвердити/непідтвердити нам оголошення для Запорізької області жовтого рівня небезпеки. СБУ виявилось передбачуваним, і взагалі не відповіли на запит.

Таким чином, на всіх рівнях ми бачимо повну неузгодженість дій. І важко уявити як в таких умовах можна забезпечувати обороноздатність, якщо навіть у питанні посилення захисних заходів адмінбудівель органів державної влади спостерігається такий розбрат.

Останнім питанням, яке ми з’ясовували було джерело фінансування і виконавці. І тут наша виконавча влада діяла в тому ж дусі. Не дивлячись на те, що у своїй відповіді Костянтин Бриль повідомив що на встановлення металевих конструкцій охоронної системи бюджетних коштів залучено не було, на обліку в ОДА ці конструкції не перебувають і ОДА ніяких документів з прийомо-передачі оформлені не були. Про виконавців жодної інформації не надано. А профінансував таємне рішення Ради оборони області громадське формування- Благодійний фонд «Фонд сприяння обороні Запорізької Області».
Тож, ситуація вражає своєю абсурдністю: Свої оборонні функції(фінансування заходів воєнного стану) держава перекладає на місцеві бюджети, а Запорізька ОДА – на благодійний фонд що є громадським формуванням. При цьому не зрозумілі не тільки обрання і шляхи джерел фінансування і виконавців робіт і металевих конструкцій, які і досі перебувають у власності благодійного фонду. Як не зрозуміла реалізація заходів воєнного стану в час, коли його дія закінчилась. І ще більш не зрозумілим є вибірковий підхід влади в Запорізькій області і СБУ до обрання громадських об’єднань, яким надається закрита інформація, і яким відмовляється у наданні навіть відкритої загальної інформації. І взагалі зривом мізків є факт встановлення без будь-яких проектів і узгоджень з власником будівлі, свого майна в адміністративній будівлі на виконання таємних рішень органу з сімнівними/таємними повноваженнями в умовах/після воєнного стану для забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади. А що, ОДА функціонувала не надійно?
І отримані відповіді викликають ще більше запитань:
1.То хто був ініціатором встановлення саме решіток?
2.Хто прийняв рішення про запровадження саме такого заходу (решітки)?
3.Як закрита інформація оборонного толку потрапила до благодійного фонду? І як?
4.Хто розголосив закриту інформацію оборонного толку?
5.Чи дійсно сприятимуть ці решітки забезпеченню умов для надійного функціонування Запорізької ОДА?
6.Чому тільки в Запорізькій ОДА встановлено решітки замість реалізації інших альтернативних заходів?
7.Тепер кожен благодійний фонд чи громадська організація можуть прийти до будівлі обласної ради, і без будь-яких узгоджень і проектів встановити там своє обладанання чи демонтувати майно що не належить громаді?
8.Коли закінчиться весь цей цирк?

Читайте також: Армия. Друзья. Деньги. Позор: за сколько «сливали» дела по оборонке. Роль НАБУ, СБУ и прокуратуры (ВИДЕО)

Читайте новости Запорожья в нашем Telegram: t.me/akzentzp, Twitter и подписывайтесь на канал в Youtube, а также наш Instagram.

13.03.2019 09:17 Источник: https://akzent.zp.ua/u-brilya-vstanovili-reshitki-v-zaporizkij-oda-samovilno-bez-pogodzhennya-oblradi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top