У Держпродспоживслужбі спростували інформацію про заборону тримати собак на ланцюгу

Інформація щодо запровадження в Україні з 1 березня 2026 року вимоги щодо «вільного» утримання собак – це фейк

Про це повідомили в Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на запит Укрінформу.

Інформація, яка опублікована у ЗМІ, про запровадження норми щодо «безпривʼязного» утримання собак в Україні не відповідає дійсності, – зазначили у Держпродспоживслужбі.

Як пояснили в пресслужбі відомства, з 1 березня 2026 року набрав чинності Закон України «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин», який визначає правові та організаційні засади забезпечення захисту здоров’я тварин, благополуччя тварин, ветеринарної практики, виробництва, обігу та застосування ветеринарних лікарських засобів, а також обігу побічних продуктів тваринного походження.

– Закон врегулював питання щодо визначення термінів «домашні тварини», «некомерційне переміщення» та оновив питання щодо видачі ветеринарних документів та ведення Єдиного державного реєстру ветеринарних документів, але суттєвих змін для власників домашніх тварин в законі не передбачено, – підкреслили в Держпродспоживслужбі.

Зміни стосуються переважно процедур видачі, обліку та перевірки ветеринарних документів ветеринарними лікарями та уповноваженими органами.

Таким чином, нове регулювання спрямоване насамперед на цифровізацію та уніфікацію системи ветеринарних документів, упорядкування їх обліку та наближення національних процедур до європейських підходів у сфері ветеринарної медицини, а не на зміну правил утримання домашніх тварин їх власниками.

У відомстві також нагадали, що в Україні діє Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». В ньому, зокрема, йдеться про заборону залишати домашню тварину прив’язаною, якщо довжина прив’язі становить менше 20 метрів (крім собак, що виконують сторожові функції, для яких така довжина має становити не менше 10 метрів).

Також незалежно від довжини прив’язі забороняється залишати тварину без можливості сховатися у приміщенні, споруді тощо, прив’язаною під дією прямого сонячного проміння при температурі повітря більше +20°С або менше 0°С.

Фото – ілюстративне

Сообщение У Держпродспоживслужбі спростували інформацію про заборону тримати собак на ланцюгу появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top