У фотоконкурсі пам’яток культури обрали найкраще фото Запорізького краю

Переможцем номінації «Найкраща фотографія Запорізької області 2021» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки»  стала світлина споруд палацового комплексу «Садиби Попова» у Василівці. Автор світлини — Олександр Мальон.

Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії.

За час проведення конкурсу учасники завантажили фото 738 пам’яток Запорізької області, що становить 60% від загальної кількості об’єктів у списку пам’яток області — 1226. Цього року конкурсанти подали на конкурс 431 світлину 330 пам’яток (із них 54 — завантажені вперше). У 2021 за перемогу в номінації змагались 24 автори, а загалом з 2012 року — 194.

Нагадаємо, садиба Попова — пам’ятка архітектури другої половини XIX століття, зараз Василівський історико-архітектурний музей-заповідник. Землі поблизу майбутнього міста Запоріжжя імператриця Катерина II подарувала генералу Попову. Велике будівництво розпочав онук генерала — Василь Попов у другій половині XIX ст. Будівництво комплексу тривало 20 років (1864—1884), вона стала найбільшою серед садиб Східної України. Головна споруда — двоповерховий замок, який мав п’ять веж. У палаці були лазні, бальна зала, вітальня, картинна галерея, бібліотека, колекція старовинної зброї. На початку XX ст. в садибі обладнали метео та електростанцію. На даху садиби встановили астрономічну обсерваторію з телескопом. Окрім основного будинку ансамбль доповнювали стайні, службові приміщення, пейзажний парк і фонтани. Останній власник Юрій Попов організував тут симфонічний оркестр. Після жовтневої революції та окупації України російсько-більшовицькими військами в будівлях садиби був розташований свинарник, у наступні роки нищення пам’ятки продовжувалося. З 1989 року розпочалися перші спроби врятувати рештки ансамблю. У 2022 році, вперше за 30 років, садиба Попова відкрила для відвідування усі будівлі комплексу.

Читайте також:  На Запоріжжі відшукали фортифікаційну споруду часів Кримської війни. Фото

Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)

Источник: https://forpost.media/glavnoe/u-fotokonkursi-pam-iatok-kultury-obraly-naykrashche-foto-zaporizkoho-kraiu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top