У середу, 26 листопада, у Олімпії відбулася церемонія запалення олімпійського вогню до зимових Олімпійських ігор 2026 року, які пройдуть у Мілані та Кортіні-д’Ампеццо.
Через попередження про негоду церемонію вперше провели у приміщенні археологічного музею, а не на відкритому стадіоні.

Актриса, яка грає роль верховної жриці, передає олімпійський вогонь першому факелоносцю, 26 листопада 2025 року. AP Photo/Thanassis Stavrakis

Першим факелоносцем став грецький весляр Петрос Гайдаціс.
До естафети також долучилася багаторазова олімпійська чемпіонка з лижних перегонів Стефанія Бельмондо. Вони разом пронесли вогонь від музею до гаю в Олімпії, після чого факел отримав італійський саночник Армін Цоегглер.
Грецька частина естафети триватиме тиждень і завершиться 4 грудня в Афінах на Панафінейському стадіоні — місці перших сучасних Ігор 1896 року.
Після цього полум’я вирушить до Італії, де подолає понад 12 тисяч кілометрів через 60 міст і 300 містечок.
Усього факел буде нести 10 001 факелоносець, серед них як олімпійські та паралімпійські спортсмени, так і відомі особистості зі світу розваг.
Маршрут завершиться 6 лютого 2026 року в Мілані, коли олімпійський вогонь увійде на стадіон під час церемонії відкриття Ігор.
Паралімпійські зимові ігри пройдуть з 6 по 15 березня 2026 року.
Суспільне Спорт
Сообщение У Греції запалили вогонь Олімпійських ігор-2026 появились сначала на Газета МИГ.