У Greenpeace заявили про загрозу безпеці ЗАЕС та закликали МАГАТЕ діяти — подробиці

У Greenpeace заявили про загрозу безпеці ЗАЕС та закликали МАГАТЕ діяти - подробиці

У Greenpeace закликали МАГАТЕ виконати свою роботу і провести розслідування масштабної пожежі на атомній електростанції в Енергодарі

Причини пожежі, яку російські окупанти влаштували на території Запорізької атомної станції, експерти МАГАТЕ, як ми писали, не остаточно не встановили. Вони побували на градирні ЗАЕС, але окупанти не пустили їх на місце ймовірного загоряння.

Нагадаємо, що потужна пожежа розпочалася на захопленій окупантами ЗАЕС 11 серпня ввечері, близько 20.00. Сталося загоряння градирні № 1 і пошкодження іншого технологічного обладнання.

По неофіційній інформації, отриманій від джерел з протилежного берегу, росіяни підпалили в градирні автомобільні шини у великій кількості. Про це повідомив голова Нікопольської РДА Євген Євтушенко і заявив, що це провокація або спроба створити паніку.

Читайте також: Стаття за коментар – мешканця Енергодара судитимуть за «виправдання тероризму»

Вірогідною причиною пожежі на ЗАЕС мер Енергодара Дмитро Орлов вважає недбалість окупантів або ж свідомий підпал об’єкта.

У Greenpeace заявили, що пожежа на одній із градирень Запорізької атомної електростанції цілком імовірно є ще однією операцією під чужим прапором з боку російських збройних сил та «Росатому». Та закликали МАГАТЕ виконати свою роботу і провести розслідування. Звернення опублікували на сайті Greenpeace. Там повідомлено наступне.

«Нові драматичні кадри диму, що валить з градирні, цілком імовірно є російським підпалом»

Градирні, розташовані на північному березі водойми-охолоджувача ЗАЕС, не працюють з вересня 2022 року, відколи був зупинений останній з шести реакторів. Зазвичай градирні використовуються протягом літніх місяців, коли реактори працюють, щоб допомогти в охолодженні води. Пожежа не несла прямої загрози безпеці ядерних реакторів, які розташовані на відстані 1,5 км від градирень. (Але виглядала страшно. — Ред.).

«Російські війська продовжують використовувати ЗАЕС як військовий інструмент у своєму арсеналі. Російські операції під чужим прапором мають на меті посіяти плутанину та невизначеність.

Ми бачили це на початку квітня цього року на прикладі неправдивих російських заяв про атаки нібито українських безпілотників на ЗАЕС. Нові драматичні кадри диму, що валить з градирні, цілком імовірно є російським підпалом і виглядають жалюгідно.

Допоки російські збройні сили думають, що можуть уникнути покарання за такі дії, вони продовжуватимуть це робити.

МАГАТЕ не повинно просто випустити ще одне загальне попередження як для України, так і для Росії — існує лише одна загроза ядерній безпеці в Україні і це російські збройні сили.

МАГАТЕ має вимагати, щоб команда агентства отримала негайний доступ до градирні, де вони зможуть розслідувати цю останню подію і викрити дії Росії», — заявив старший спеціаліст з ядерних питань Greenpeace в Україні Шон Берні.

Загроза безпеці ЗАЕС повністю пов’язана з нападом та незаконною окупацією російськими збройними силами та Росатомом з березня 2022 року. Greenpeace вимагає якнайшвидшого припинення російської окупації Запорізької атомної електростанції та запровадження повних і всеосяжних санкцій проти російської ядерної промисловості.

Читайте також: Блекаути, відсутність готівки, закриті аптеки — життям в Енергодарі незадоволені навіть колаборанти

‍Відстежувати радіаційний фонд з датчиків, встановлених Greenpeace та Save Dnipro можна тут: https://www.saveecobot.com/en/radiation-maps

Ми писали, що росіяни зруйнували станцію радіаційного моніторингу біля ЗАЕС — що це означає.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top