У селі Петропіль Широківської громади будується єдиний у Запорізькій області Безпековий центр. Тут розміщуватимуться пожежна, рятувальна служби, швидка допомога та поліцейський громади. Будівництво планується завершити до кінця року. Кореспондентка «МИГа» побувала на місці будівництва під час прес-туру, організованого за сприяння запорізького Центру журналістської солідарності.
Гідом виступив заступник голови Широківської громади Олександр Бондар.
Олександр Олександрович розповів, як виникла ідея створення такого центру. «Після російської агресії 2014 року Безпекові центри почали створювати на Донеччині та Луганщині. Потім подібні були побудовані на Заході України. Я побачив такий на власні очі у Маріуполі 2019 року. І запропонував голові громади Денису Коротенку розробити проект такого центру у Широківській громаді. Голова погодився.
У грудні 2020 року почалися процедури узгодження та робота з проектантами. Місцес розташування центру обрано Петропіль. Чому саме він?
“Територія громади дуже розлога, у нас більше 50 тисяч га землі, 47 км прибережної зони по Дніпру, 35 населених пунктів. Спеціалісти державної службти охорони ДСНС при вивченні території дійшли висновку, що саме з Петрополя автомобілі у будь-яку точку громади доїжджають за 15-18 хвилин, що відповідає вимогам ДСНС. Також наш Безпековий центр передбачає рятувальний підрозділ, який буде обслуговувати близько 30 км траси Запоріжжя-Дніпро, що знаходиться на території громади”.
Безпосередньо роботи почалися у 2023 році за рахунок держави при спів фінансуванні громади.
У майбутньому центрі велике приміщення відводиться під гараж, же стоятимуть чотири автомобілі (пожежний, рятувальний, «швидкої допомоги» і авто поліцейського офіцера громади). Будується бомбосховище для підрозділу, яке несе службу у надзвичайних випадках, з туалетами, душовими, переодягальнями, двома потужними бетонними ємностями для води. Поруч буде кабінет поліцейського офіцера громади (усього у громаді несуть службу чотири поліцейських офіцера). Передбачена кімната перемовин на дев’ять чоловік та навчальний клас на 27 осіб. Бо в центрі планується також проводити навчання для населення громади – з протимінної, протипожежної безпеки і безпеки на воді.
“Разом з ДСНС та поліцейськими ГУ Нацполіції ми в кожному населеному пункті відпрацьовуємо навчання ще й з протирадіаційної безпеки – у нас чотири села знаходяться у 10-кілометровій зоні ураження у випадку надзвичайної ситуації на Запорізькій АЕС”.
Разом з відділом освіти опрацьовується варіант створення групи «Помічники пожежників»: від закордонних партнерів уже надійшла відповідна форма.
Також цей безпековий центр буде співпрацювати з університетом третього віку, вони виявили серйозний інтерес до цих питань, і самі навчаться, і родина розкажуть.
Олександр Бондар розповів і про інші напрямки убезпечення мешканців громади.
“У громаді ще у 2020 році сторожів не було – усі об’єкти під відео наглядом. Зараз працюємо над тим, аби відеокамери, що можуть зчитувати номери машин, були встановлені на усіх в’їздах та виїздах з усіх населених пунктів, включаючи грунтові дороги.
Також з програмою ДОБРЕ та німецькими партнерами ведуться перемовини щодо обладнання системи оповіщення в разі будь-якої небезпеки. Після перемоги її можна буде використовувати для інформування мешканців про ті чи інші мирні події”.
Закінчення будівництва планується на кінець року. Потім поруч планується зробити парк.
Ганна ЧУПРИНА, фото авторки
Сообщение У громаді на Запоріжжі будують Безпековий центр появились сначала на Газета МИГ.