У кого з українців не зміниться пенсія в квітні 2024

У квітні деякі українці можуть очікувати на зростання пенсійних виплат, яке слідує за індексацією, проведеною у березні. Підставою для підвищення пенсій є низка чинників, зокрема збільшення мінімальної заробітної плати, що гарантує збільшення пенсій для осіб старше 65 років з повним стажем роботи.

З квітня мінімальна зарплата встановлюється на рівні 8000 гривень, що забезпечує мінімальну пенсію в розмірі 3200 гривень для цієї категорії громадян, що становить не менше 40% від мінімальної заробітної плати. Крім того, збільшаться виплати для пенсіонерів, які отримали додатковий стаж, оскільки продовжують працювати після досягнення пенсійного віку.

Важливо зазначити, що з січня прожитковий мінімум для непрацездатних осіб було підвищено до 2361 гривні, що призвело до збільшення надбавки за кожен додатковий рік стажу до 23,61 гривні.

Індексація у березні

У березні поточного року коефіцієнт індексації склав 1,0796, що призвело до зростання пенсій на 7,96%. Мінімальне підвищення склало 100 гривень, а максимальне — приблизно 1500 гривень. Перерахунок торкнувся пенсій, призначених до 31 грудня 2023 року, зачіпаючи близько 10,5 мільйона громадян України. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Зміни у квітні: у кого пенсія не зміниться Громадяни, чиї пенсії вже знаходяться на максимально можливому рівні з урахуванням діючих норм і не підлягають додатковому збільшенню у зв’язку з індексацією або зміною мінімальної зарплати.Особи, що не досягли 65 років з неповним стажем роботи, оскільки підвищення мінімальної зарплати стосується переважно тих, хто старше 65 років з повним стажем.Пенсіонери, які отримують спеціальні пенсії (наприклад, державні службовці, ветерани), якщо ці пенсії регулюються окремими нормативними актами, не пов’язаними із загальною системою індексації. Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-kogo-z-ukrayintsiv-ne-zminitsya-pensiya-v-kvitni-2024/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top