У Мелітополь окупанти завозять продукти, що викликають онкологію

Тимчасово окупований Мелітополь буквально наповнили продукти російського виробництва. Їхня хвалена якість на перевірку виявилася дуже низькою. Мало того, деякі продукти несуть пряму загрозу для здоров’я людей.

Як пишуть російські ЗМІ, виробники почали підмішувати в сир та інші кисломолочні продукти так званий «м’ясний клей». Його знайшли в продукції низки російських брендів. Як зауважує «РІА-Мелітополь», перевіряли не закордонні незалежні експерти, а фахівці «Роскачества».

— Фахівці «Роскачества» перевірили 20 російських торгових марок сиру п’ятивідсоткової жирності за 77 показниками. «М’ясний клей» було виявлено в сирі «Свежее завтра» і «Славянские кружева», — пишуть російські ЗМІ.

Випускати продукти під брендом «Славянские кружева» — це, звісно, треба бути піарником вісімдесятого рівня. Але зараз не про це.

Як кажуть самі російські фахівці, «недобросовісні виробники використовують цей фермент для прискорення виробництва сиру». Крім цього, «м’ясний клей» покращує товарні властивості продукту «за рахунок утримання сироваткових білків і вологи, даючи змогу заощаджувати на природних заквасках».

Найпрекрасніше в цій новині те, що використання «м’ясного клею» заборонено на території Євразійського економічного союзу. У самій Росії його не можна використовувати аж із 2020 року.

Але іншого виходу немає. Причина проста — західні санкції, внаслідок яких купувати натуральну закваску стало набагато складніше.

— Сир таких виробників, як «Кубанський молочник», «Рузьке молоко», «Свіже завтра», «Свєтаєво», «Село Зелєное», «Екомілк», «Еконіва», не відповідав вимогам за кількістю молочнокислих бактерій, — пишуть ЗМІ.

Утім, на тлі «м’ясного клею» це все дрібниці.

роизводители начали подмешивать в творог и другие кисломолочные продукты так называемый «мясной клей».

До речі, цей фермент використовується також для «склеювання» шматочків під час виробництва «страв» із м’ясної та рибної сировини.

Розберемося, що ж це таке. Наукова назва «м’ясного клею» — мікробна трансглютаміназа. Хіміки визначають трансглютаміназу як фермент, що скріплює між собою частинки білків — амінокислоти. Але є різниця між тканинною і мікробіальною: якщо перша трапляється тільки в живих організмах і слугує для утворення нових білкових сполук, друга — результат генної модифікації, виведений для роботи практично в будь-яких умовах.

«М’ясний клей» використовують у виробництві випічки, молочної продукції, готових страв. Він допомагає поліпшити текстуру, консистенцію, зовнішній вигляд страв і навіть термін їхньої придатності.

Тобто, мікробна трансглютаміназа може використовуватися практично у всіх продуктах, що завозяться до Мелітополя.

Безслідно споживання цього «клею» не проходить.

— Добавка та утворені нею сполуки збільшують проникність кишківника, пригнічують захисні механізми шлунково-кишкового тракту, сприяють росту шкідливих мікроорганізмів. Вона може призводити до утворення специфічних білкових сполук, тим самим підвищуючи ризик розвитку серцево-судинних, аутоімунних, нейродегенеративних захворювань, — кажуть лікарі.

Крім цього, постійне споживання «м’ясного клею» збільшує ймовірність утворення ракових пухлин.

До речі, останнім часом у Мелітополі помітно додалося онкохворих. Причому настільки, що лікарі просто не справляються з напливом пацієнтів. «Там твориться сущий ад», — кажуть мелітопольці.

Цікаво, з чого б це?

До речі, останнім часом у Мелітополі помітно додалося онкохворих.

На фото черга в коридорі онкодиспансера Мелітополя

Нагадаємо: скарги мелітопольців на низьку якість російських продуктів почалися одразу після окупації Медового міста, коли туди замість українських ринули російські (і не тільки) товари. Наприклад, у супермаркеті «Мера» покупці знаходили навіть вершкове масло з… Лівану. Уявіть, що туди могли «накидати» в цій далекій країні!

«Мера» (та й інші супермаркети теж) уже тривалий час «радують» мелітопольців низькою якістю продуктів і високими цінами. Мало того, непоодинокі випадки, коли людям підсовували протерміновані або зіпсовані продукти. Домагатися справедливості в такому разі марно, оскільки всі супермаркети Мелітополя належать «потрібним» людям, і судитися з ними — собі дорожче.

Тому багато жителів Медового міста останнім часом вважають за краще купувати продукти на ринку — хоча раніше ходили туди за «точковими» покупками один-два рази на тиждень.

.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/u-melitopol-okupanty-zavoziat-produkty-shcho-vyklykaiut-onkolohiiu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top