У Міненерго обіцяють зменшити витрати енергомережі на 6 млрд кВт год щорічно

Міненерго схвалило Дорожню карту розвитку «розумних мереж», яка передбачає впровадження автоматизації та цифрових рішень на всіх рівнях енергосистеми. Про це повідомили на сайті Міністерства енергетики України.

Впровадження «розумних мереж» дозволить зменшити втрати електроенергії в електромережах в цілому по Україні на 6 млрд кВт*год щорічно.

«Вона передбачає впровадження автоматизації та цифрових рішень на всіх рівнях енергосистеми. Це потрібно для того, аби зробити її більш збалансованою та захищеною, стійкішою в умовах воєнних ризиків», – йдеться у повідомленні.

Згідно з Дорожньою картою відновлення пошкоджених російськими атаками об’єктів планується здійснювати із застосуванням «розумних» технологій. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, технології «мікромереж» є більш стійкими до воєнних факторів та природних лих.

За прогнозами, це дозволить зменшити показник тривалості перерв у електропостачанні до 100 хвилин на рік, що відповідає середньому рівню країн Європейського Союзу.

Також було зазначено, що Дорожня карта є етапом реалізації Концепції впровадження «розумних мереж» в Україні, яка була ухвалена Урядом за поданням міністра енергетики України Германа Галущенка. У низці операторів системи розподілу, зокрема, державних «Хмельницькобленерго», «Запоріжжяобленерго», «Харківобленерго», «Миколаївобленерго», вже реалізуються пілотні проєкти з розвитку «розумних мереж». (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-minenergo-obitsyayut-zmenshiti-vitrati-energomerezhi-na-6-mlrd-kvt-god-shhorichno/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top