У МЗС України гостро відреагували на підписання Путіним «паспортного» указу

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії невідкладно скасувати усі протиправні рішення з приводу паспортизації громадян України та усунути їх негативні наслідки. Україна залишає за собою право вжити ефективних заходів для захисту національної безпеки. Так у МЗС відреагували на новий указ Путіна, яким той спростив надання російського громадянства окремим категоріям громадян України.

Дипломати наголосили, що очікують від країн-партнерів посилення санкцій проти Росії, а самі – вже готові невідкладно вручити ноту протесту російському МЗС. В повідомленні зауважили, що Росія особливо цинічно оголосила мету роздавати свої паспорти. А саме, через, “захист прав і свобод людини і громадянина”. В МЗС України заявили: права і свободи українців почали грубо порушуватись саме від початку російської агресії та подальшої окупації Криму та ОРДЛО.

Німеччина, Франція, Польща, Бельгія, Велика Британія, Італія, Нідерланди та Швеція заявили, що вважають указ Путіна про видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу підривом суверенітету України, порушенням Мінських домовленостей і приводом для глобального занепокоєння. Країни ЄС закликали Росію утриматися від подібних дій, що ставлять під загрозу імплементацію Мінських домовленостей і перешкоджають повному відновленню контролю українського уряду над окупованими територіями.

Джерело: 5 канал

Источник: https://forpost.media/glavnoe/u-mzs-ukraini-gostro-vidreaguvali-na-pidpisannja-putinim-pasportnogo-ukazu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top