У НБУ анонсували оновлення дизайну гривень

Дизайн гривні був затверджений більш ніж 30 років, тому його планують модернізувати, аби він був більш сучасним. Національний банк ініціює дискусію щодо зміни вигляду грошей.

Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний.

“Гроші – те, що возвеличує та фіксує нашу історію, досягнення, а сьогодні ще й може бути частиною нашого свідомого відходу від усього, що пов’язує Україну з Росією. У битві сенсів гривня має бути нашою зброєю. Тож маємо нагоду розпочати таку дискусію в суспільстві, яка має стати всеукраїнською”, – зазначив Пишний.

Ідея, яку втілили художники Василь Лопата й Борис Максимов у першому дизайні банкнот гривні, передбачала відтворення на лицьовому боці портретів постатей, що зробили значний внесок у розбудову української держави на різних історичних етапах. А на зворотному – зображення архітектурних пам’яток, пов’язаних із діяльністю цих видатних особистостей.

“Ця концепція залишалася незмінною для всіх чотирьох поколінь гривні. Минуло вже 30 років. Змінилася Україна, змінилися українці”, – сказав він.

Пишний нагадав, що зараз ми пишемо нову визначальну сторінку історії.

“Банкноти, які впродовж наступних десятиліть розповідатимуть про переломний момент у становленні української нації, ми маємо створювати всі разом”, – додав голова НБУ.

Він наголосив, що НБУ не планує змінювати дизайн гривні просто зараз. Проте пропонує розпочати пошук того, якими повинні стати гроші, щоб дійсно резонувати із сучасною Україною.

The post У НБУ анонсували оновлення дизайну гривень first appeared on Портал Акцент.

Share this post

нет
scroll to top