У одній з країн ЄС українців просять виїжджати із притулків: причини

Українських біженців у Нідерландах закликають переселятися із притулків в орендоване житло. Із таким оголошенням до українців звертається Міністерство юстиції країни.
Із чим пов’язаний такий заклик, РБК-Україна розповідає з посиланням на посольство України у Нідерландах.

Українське дипломатичне відомство 12 грудня 2023 року отримало запит від Міністерства юстиції та безпеки Королівства Нідерланди з проханням розмістити оголошення для тимчасово переміщених осіб із України. Українців просять розвантажити муніципальні притулки та звільнити місця для новоприбулих біженців.
«Нідерланди підтримуватимуть переміщених осіб з України так довго, як це буде необхідно. Понад 100 тисяч переселенців з України вже знайшли притулок у Нідерландах. Багатьма з них опікуються муніципалітети, підтримку яким надають численні неурядові організації та волонтери, а також і багато інших українців, що переїхали до Нідерландів раніше або після початку війни», – йдеться в оголошенні від влади Нідерландів.
Зазначається, що через війну люди продовжують їхати з України, шукаючи безпечного місця в Нідерландах.
«Ми, як і раніше, прагнемо надати притулок для всіх новоприбулих.Водночас, для багатьох муніципалітетів стає важче знайти відповідні місця, а існуючі локації майже заповнені. Тому ми закликаємо тих українців, які перебувають у притулках і мають змогу самостійно винаймати житло, обміркувати таку можливість», – звертаються у Міністерстві юстиції країни.
Водночас українці, які приїхали до Нідерландів вперше, під час реєстрації у першому пункті прибуття можуть вказати бажання проживати в орендованому житлі та отримати інформацію про ринок житла в країні.
«Цими діями ми прагнемо забезпечити найбільш уразливі категорії біженців з України в Нідерландах нагальним житлом», – пояснюють чиновники.
Останнім часом у Нідердандах зростає кількість українців, які приїхали отримати прихисток. Серед них чимало й тих, хто вже проживав у іншій країні Європи. Рівень заповненості притулків для екстреного розміщення досяг 99,3%. Зараз у Нідерландах проживають 102 тисячі українців, із них 83 тисячі розміщені у муніципальних притулках. Все частіше українці їдуть до країни із наміром працювати.

Нагадаємо, ми писали, що потік українських біженців до Європи зріс. У жовтні до Нідерландів приїхали понад 4 тисячі українців.
Також у Нідерландах били на сполох через зростання потоку українських біженців. Урядовці виступають за скорочення прожиткового мінімуму для українців, щоб знизити привабливість країни для прихистку.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/262667/u-odnij-z-krain-ies-ukrainciv-prosjat-viizhdzhati-iz-pritulkiv-prichini

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top