У Повітряних силах розповіли, як ЗСУ протидіють керованим авіабомбам

Російські загарбники почали інтенсивніше атакувати територію України керованими авіабомбами, які досить важко збивати. Наразі найбільше потерпає Херсонська область, а також Запорізька.

Про це сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає Укрінформ.

За словами Ігната, протидіяти російським керованим авіабомбам може достатня кількість систем ППО великого радіуса дії – зенітно-ракетні комплекси Patriot або SAMP/T могли б забезпечити контроль дальності до 100 кілометрів на тимчасово окупованих територіях, з яких завдаються удари.

«Але найкраще F-16. З бомбами боротися навряд чи вдасться, а з Су-35 чи Су-34, які їх запускають, цілком під силу було б F-16 з авіаційними ракетами до 180 кілометрів, які є на озброєнні американської армії. Тоді ця ракета може стримати й відбити бажання підлітати так близько до наших кордонів», – підкреслив Ігнат.

Речник пояснив, що наразі Україна не має необхідної кількості засобів захисту, які могли б вплинути на застосування Росією авіабомб. Однак українські військові намагаються на них впливати засобами радіоелектронної боротьби. Проблема в тому, що бомба летить швидко та має велику масу.

«Навіть якщо ви зіб’єте її скоса, то вона однаково пролетить. Інших варіантів немає. Бомба, запущена з 10 – 12 кілометрів зі швидкістю 1000 чи 1500 тисячі км/год, розправляє крила і просто планує. Завдяки крилам інерція дозволяє їй пролетіти далі» – пояснив Ігнат.

Він пояснив, що від місця пуску до місця прильоту — близько 70 кілометрів. Ворожі літаки для скидання авіабомб не підлітають близько до лінії бойового зіткнення, адже там на них може очікувати український зенітно-ракетний комплекс. Тому росіяни запускають авіабомби з відстані 50 кілометрів, тоді бомба може пролетіти вглиб України на 20 – 30 кілометрів, додав Ігнат.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

На Запорізькому напрямку росіяни здійснюють перегрупування сил Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-povitryanih-silah-rozpovili-yak-zsu-protidiyut-kerovanim-aviabombam/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top