«Кімнати Захисника» допомагають ветеранам адаптуватись до цивільного життя
Одним із ключових інструментів, які допомагають ветеранам адаптуватися до мирного життя, стали «Кімнати Захисника» – сучасні простори допомоги, які працюють у різних районах нашого міста. Про це повідомили на сайті Запорізької міської ради.
Читайте також: Ветеранка, що втратила дім на Луганщині, придбала квартиру в Запоріжжі завдяки підтримці від держави
Перед початком повномасштабного вторгнення в Запоріжжі проживало понад 21,5 тисячі ветеранів. Сьогодні ця цифра зросла майже втричі, і разом з нею збільшилася потреба в якісній підтримці тих, хто повертається з фронту.
У «Кімнатах Захисника» ветерани, їхні родини, а також родини загиблих, зниклих безвісти чи військовополонених можуть отримати необхідну допомогу. І, як розповіли у телеграм-каналі Запорізької міської ради, навіть отримати роботу.
Один із тих, хто звернувся до «Кімнати Захисника», – ветеран із Херсонщини. З початку повномасштабної війни опинився в окупації. Пів року він жив під постійним тиском ворога, поки не вдалося вибратися на підконтрольну Україні територію. Вирвавшись з окупації, він одразу вступив до лав ЗСУ. Воював на запеклих напрямках – Запорізькому та Донецькому, отримав поранення під Авдіївкою.
Повертаючись до мирного життя, стикнувся з бюрократичними труднощами, але знайомий порадив звернутися до відділу соціальної підтримки захисників і захисниць України та членів їх сімей. Там йому допомогли розвʼязати всі питання, а також надали психологічну підтримку. Згодом ветеран вирішив працювати тут, щоб допомагати іншим захисникам проходити цей непростий шлях.
У Запоріжжі вже працюють шість таких «кімнат», створених за підтримки USAID і DG East. Вони облаштовані сучасною технікою, меблями та обладнанням для тренінгів. Це інтерактивні дошки, принтери, комп’ютери, телевізори, фліпчарти, зручні меблі, побутова техніка тощо.
«Одна з нагальних потреб ветеранів – психологічний супровід і певна соціалізація. Такі затишні простори надають можливість спокійного спілкування, комфортного консультування, і що не менш важливо, дають можливість проводити заходи у вузькому колі.
Ми вдячні міжнародним партнерам за допомогу в облаштуванні таких кімнат. Вони затребувані. Ми спостерігаємо втішну тенденцію: ті ветерани та члени їхніх родин, які звертались сюди за консультаціями, згодом приходять сюди працювати», — зауважила секретар міськради Регіна Харченко.
Від початку роботи «Кімнат захисника» до спеціалістів звернулись понад 4 тисячі ветеранів, щомісяця тут приймають близько 300 відвідувачів.
Що пропонують «Кімнати Захисника»
Тут ветерани можуть отримати:
— допомогу з оформленням пільг, соціальної допомоги чи субсидій;
— індивідуальні психологічні консультації;
— участь у групових тренінгах із реабілітації та адаптації;
— комфортний простір для спілкування та відпочинку.
Якщо ви або ваші знайомі потребують підтримки, телефонуйте за номером відділу підтримки Захисників і Захисниць 093-530-43-73.
Ми писали, як держава, бізнес та громадськість об’єднують зусилля для підтримки ветеранів: досвід Запоріжжя.
Джерело