У соцмережах з’явились фейкові акаунти з неправдивою інформацією щодо вступної кампанії

У соцмережах поширюють фейкові акаунти з недостовірною інформацією щодо вступної кампанії з використанням логотипу Міністерства освіти і науки України

Останнім часом з’явилося декілька телеграм-каналів і фейсбук-сторінок, які частково або повністю використовують офіційну графіку брендбуку Міністерства освіти і науки України задля ілюстрації своїх повідомлень. Зміст цих дописів не відповідає дійсності, містить маніпуляції або умисно викривлену інформацію. Про це повідомили на сайті МОН.

Міністерство освіти і науки звертає увагу вступників та усіх зацікавлених осіб, що достовірна інформація з питань вступної кампанії 2022 року розміщується на офіційних сайтах МОН, ЄДЕБО, УЦОЯО, ДП «Інфоресурс», УДЦМО та на їхніх верифікованих сторінках у соцмережах.

До прикладу, телеграм-канал «Вступ інфо» використовує логотип МОН і позиціонує себе як єдиний канал про вступ. А насправді він не має жодного стосунку до МОН.

Як зрозуміти, що під виглядом нібито офіційної позиції МОН публікується фейковий контент: повністю або частково сфальсифіковане лого МОН;
є лише частина офіційного листа, без підпису, дати та QR-коду;
посилання на неофіційні ресурси (здебільшого інші телеграм-канали);
офіційні лого МОН у текстах повідомлень, що належать до компетентностей інших державних установ;
інформація з термінами, які не використовуються МОН в офіційних документах;
лого МОН для анонсу вебінарів та онлайн-конференцій для підвищення кваліфікації педагогічних працівників, де варто оплатити сертифікат тощо.

Міністерство освіти і науки України

МОН не співпрацює у проєктах з організаціями, які надають платні освітні послуги та не здійснює рекламну діяльність.

«Індустріалка» писала, що у соцмережах розповсюджували фейк про те, що директорам шкіл потрібно скласти списки випускників призовного віку.

Нагадаємо, що 18 липня розпочалась основна сесія національного мультипредметного тесту для абітурієнтів. (Через війну класичне ЗНО скасовано). З міркувань безпеки не публікується інформація про те, де на території України відбудуться тестування, не оприлюднили графіка тестувань. Також учасникам НМТ  рекомендують не розголошувати, де й коли проходитиме тестування. У разі оголошення повітряної тривоги під час проведення вступних іспитів тестування буде призупинятися, а учасники переходитимуть до укриттів.

Реєстрація особистих електронних кабінетів  для тих, хто хоче вступити в українські виші — для випускників 11-х класів, а також вступників до ЗВО на основі диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста та молодшого бакалавра — стартувала 1 липня. Як повідомляє МОН, для обох категорій можливість подання електронних заяв буде відкрита 29 липня.

Міністерство освіти і науки України

Як зареєструвати електронний кабінет вступника без паперових сертифікатів НМТ чи ЗНО читайте за посиланням.

Читайте також: Як розпізнати в інтернеті фейкове фото.

Читайте наші новини на сайті zprz.city.

Сообщение У соцмережах з’явились фейкові акаунти з неправдивою інформацією щодо вступної кампанії появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-sotsmerezhah-z-yavilis-feykovi-akaunti-z-nepravdivoyu-informatsiyeyu-shhodo-vstupnoyi-kampaniyi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top