Міністерство торгівлі США запропонувало заборонити китайські та російські компоненти в підключених транспортних засобах на дорогах США, намагаючись так запобігти шпигуванню в країні.
Про це пише The Wall Street Journal.
Занепокоєння полягає в тому, що сучасні автівки отримують багато даних – місцеперебування людини, спосіб життя, інформацію про стан здоров’я, біометричні дані. Найбільшими потенційними загрозами є телематика або бортові системи передачі даних, передові системи допомоги водієві та операційні системи автомобіля.
У США бояться, що таким чином Пекін і Москва можуть збирати дані про американську інфраструктуру та водіїв, а також зламувати зв’язок, необхідний для підтримки роботи підключених транспортних засобів. За словами міністра торгівлі Джина Раймондо, це може загрожувати національній безпеці країни.
Росія також працює над бездротовими комунікаційними системами V2X для обміну інформацією між транспортними засобами.
Поряд із занепокоєнням щодо національної безпеки на карту поставлені й бізнес-інтереси. Китайські автомобілі стають все більш популярними в Європі та Азії – це змушує американських автовиробників панікувати, що вони незабаром можуть конкурувати з ними на ринку США. Наразі в США мало автомобілів китайського виробництва – заборона є превентивною.
Якщо рішення все ж ухвалять, то заборона на програмне забезпечення почне діяти з 2027 року, а заборона на апаратне забезпечення – з 2030 року.
Сообщение У США бояться шпигунства Китаю та рф через запчастини на транспортних засобах появились сначала на Газета МИГ.