У водосховищі поблизу Запоріжжя виявили значну кількість інфікованної риби

Поблизу Запоріжжя в одній із заток Каховського водосховища інспектори Запорізького рибоохоронного патруля виявили значну кількість ураженої інфекційною хворобою риби.
. Так, 19 березня на площі 600 м2 у затоці, яка поєднує Гребний канал та Каховське водосховище виявлено 74 екз. карася сріблястого, який був уражений гіфами гриба порядку Saprolegniales. Запорізький рибоохоронний патруль звернувся до Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) та Головного управління Держспоживслужби в Запорізькій області для проведення, в межах компетенції, лабораторних досліджень на вищезазначеній ділянці.
. Довідкова інформація:
Сапролегніоз — захворювання риби й ікри грибної етіології, що супроводжується розростанням ватоподібного міцелію грибів на поверхні тіла риби та ікри.
Сапролегніоз спричинюють плісеневі гриби порядку сапролегнієвих (Saprolegniales).
На сапролегніоз частіше хворіє травмована чи ослаблена риба. Чинниками, що сприяють розвитку хвороби на рибі, є травми, стреси, низька температура води (< 1 °С), високе значення рН (рН > 8,3), наявність у воді значної кількості органічних речовин. Інтенсивність розвитку грибів на ікрі залежить від кількості травмованої та незаплідненої, тобто мертвої, ікри.
Уражуючи зовнішній покрив, гіфи гриба руйнують епідерміс і проникають у дерму, порушуючи такі важливі функції, як слизовиділення, дихання та осморегуляція. В окремих випадках гіфи через зовнішні покриви можуть проникнути в мускулатуру та у внутрішні органи.
Сапролегніоз виявляється у вигляді ватоподібного розростання гриба на різних ділянках поверхні тіла, плавцях, зябрах, рідше на внутрішніх органах. Колір міцелію білий, однак може варіювати від жовтуватого до коричневого. З розвитком хвороби риба стає млявою, слабко реагує на зовнішні подразнення. Наявність на тілі риби світлих грибних плям робить її більш помітною і ускладнює її рух.
.

***

Нагадаємо, у прифронтовій Запорізькій області понад 350 компаній і досі знаходяться у власності російських олігархів. Ще більше — у проросійськи налаштованих українських мільйонерів. Власники цих підприємств не тільки зосередили у своїх руках унікальні виробничі ресурси нашої держави, а й продовжують заробляти на цьому величезні гроші, у тому числі і за рахунок державного бюджету.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/u-vodoskhovyshchi-poblyzu-zaporizhzhia-vyiavyly-znachnu-kilkist-infikovannoi-ryby.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top