У Запаорожской області розгадують таємниці духоборів

Село Терпіння засноване на початку ХІХ століття переселенцями-духоборами. Ми приїхали в Мелітопольський район, щоби дізнатися хто це такі?

Озброївшись ліхтариком і відеокамерою, Дмитро Антіфєєв спускається у такі місця, куди інші не наважуються. Підвали старовинних будівель, катакомби, підземні комунікації та навіть печери. Таких, як Дмитро, називають дигерами — себто дослідниками підземель. Серед останніх локацій, що дослідив Дмитро, — печери у селі Терпіння Мелітопольського району.

Зсередини видно, що печера, скоріш за все, не природного походження.

З кожним кроком сонячного світла стає все менше. Далі — повна темрява. У печері по коліна води. Кришталево чистої. Дмитро нарахував тут одразу кілька підземних джерел.

Перед кожним спуском Дмитро, так би мовити, вивчає історію локації та доповнює відео цікавими історичними фактами.

Кінець 18 — початок 19 століття. Південну територію нині Запорізької області, а тоді Таврійської губернії, заселяють представники різних національностей і народів: німці-меноніти, євреї, ногайці, вірмени, росіяни та багато інших.

Духобори — це переселенці з Тамбовської та Володимирської губерній тодішньої Російської імперії. Фактично, це релігійна громада, яка мала свої закони та власні життєві принципи.

Адміністративним, культурним і соціальним центром Терпіння історики вважають сирітський будинок.

На “Цілющі джерела” ми приїхали разом з Дмитром. Він уже бував у цих місцях та досліджував їх історію.

Навколо озера розташовано кілька джерел. Вважають, що вода у них свячена.

Втім, це не єдина пам’ятка села Терпіння. Оскільки Дмитро пов’язав своє життя з дослідженням підземель, дізнався, що на околиці села є печери, цілком ймовірно, створені духоборами.

Ймовірно, ці печери слугували таким собі колодязем, адже господарство духоборів було чималим.

Спільне господарство та своє трактування віри — не єдине, що цікавить науковців. Заслуговують уваги також унікальний та, можливо, незвичний побут та звичаї духоборів.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-zapaorozhskoj-oblasti-rozgaduyut-tayemnitsi-duhoboriv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top