У Запоріжжі 54 дитини отримали щеплення проти сказу після укусів собак

На території міста зареєстровано 3 вогнища сказу у Заводському районі та по одному – в Шевченківському та Вознесенівському районах Запоріжжя. В них виявлено 16 дорослих та одну дитину, які постраждали від тварин хворих на сказ.

Як повідомляє Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб, у трьох випадках це були домашні тварини, в двох – безпритульні собаки, яких підгодовували люди. Усі пошкодження були отримані при безпосереднім спілкуванні з тваринами: годівлі, лікуванні, піклуванні. Постраждалих оглянув лікар-хірург/радіолог, їм були призначений курс антирабічних щеплень.

З початку року у медзаклади Запоріжжя звернулись 485 дорослих та 108 дітей з приводу укусів, подряпань, ослинень тваринами. 276 осіб покусали бродячі тварини. 218 дорослих та  54 дитини отримали щеплення проти сказу. 40 осіб – комбіноване щеплення — введення антирабічної вакцина та антирабічного імуноглобуліна.

Нагадуємо, що сказ – надзвичайно небезпечне захворювання, яке викликається вірусом сказу. Він передається через контакт зі слиною інфікованої тварини, зазвичай — під час укусу. Симптоми можуть з’являтися через деякий час після зараження.

У людини виникає:

лихоманка;
біль у місці укусу;
порушення зорового сприйняття;
тремтіння та м’язова слабкість;
перепади настрою та агресивність;
параліч та втрата координації.

Лікування сказу немає. Це інфекційне захворювання зазвичай призводить до смерті. Запобігти розвитку хвороби в разі контакту з інфікованою твариною допоможе введення вакцини, яка містить ослаблений або вбитий вірус сказу. Адреси медичних закладів, де можна отримати щеплення, перегляньте тут.

Основними заходами профілактики є уникання контакту з можливими носіями вірусу, вакцинація домашніх тварин та вчасне лікування у разі можливого зараження.

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-54-dytyny-otrymaly-shcheplennia-proty-skazu-pislia-ukusiv-sobak.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top