З початку року в місті вже зареєстровано 5 випадків сказу тварин. У той час як минулого року в цей період не було жодного випадку захворювання. Про це повідомила Запорізька міська рада.
Фахівці зазначають, що усі випадки сказу були виявлені у безпритульних або домашніх невакцинованих тварин.
Перший випадок загибелі тварини від сказу було зафіксовано 28 січня, а останній — 6 травня. У Заводському районі від сказу загинув домашній невакцинований кіт.
В мерії Запоріжжя нагадують, що сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людей, яке характеризується ураженням нервової системи та завжди призводить до смерті. Воно передається шляхом укусів та через слину.
Інфікована тварина радикально змінює свою поведінку. Якщо тварина дика — нетиповою є поява її в населених пунктах, оскільки здорова дика тварина уникає зустрічі з людьми.
Домашні тварини можуть відмовлятися від їжі, слинитись, переривчасто гавкати хрипким голосом або мати труднощі з ковтанням. Ці явища часто змушують власників видаляти неіснуючі кістки, якими тварина могла подавитися, а якщо тварина хвора, власник може сам заразитися сказом.
Лікарі вкотре наголошують, що профілактика сказу дуже важлива.
Для цього потрібно:
щорічно вакцинувати домашніх тварин проти сказу;уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами та роз’яснювати це дітям.
Якщо людину вкусила чи обслинила тварина, особливо дика чи безпритульна, необхідно негайно звернутися до лікаря. Якщо тварина домашня, слід попросити власника надати документи, що підтверджують її щеплення.
З метою профілактики та зменшення захворюваності на сказ у дикій фауні 6 травня на території області розпочалась весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин шляхом розповсюдження вручну приманок з вакциною.
Принади з вакциною – це невеликі за розмірами (з сірникову коробку) брикети коричневого кольору з желеподібною капсулою (полімерний блістер з антигеном) всередині. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях.
У зв’язку з війною розповсюдження приманок з вакциною буде здійснюватися вручну. При цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (сільськогосподарські угіддя, гори, ліси, приміські зони). Дані заходи проводяться по всій території Запорізької області. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-bulo-viyavleno-novi-vipadki-skazu-tvarin/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook