У Запоріжжі через завод «Кремнійполімер» назріває техногенна катастрофа: громадяни збираються на мітинг

За інформацією сайту «Акцент» на такому важливому об’єкті, як завод «Кремнійполімер» (Заводський район) практично немає охорони. Відповідно на територію підприємства може зайти будь-хто, що може призвести до техногенної катастрофи. У зв’язку з цим до початку 47-ої сесії Запорізької міськради небайдужі громадяни мають зібратися на мітинг. Засідання відбудеться сьогодні, 29 січня.

Раніше «Кремнійполімер» був найбільшим національним підприємством на території СНД та єдиним виробником кремнійорганічної продукції. Потихеньку він прийшов в занепад. Якщо в кращі часи там працювали до 1800 осіб, то на сьогодні всього декілька десятків. Працівникам систематично не виплачують заробітну плату. Робітники не задоволені тим, що підприємство ніяк не приватизують.

І як ми вже зазначали на такому стратегічно важливому об’єкті за словами працівників заводу практично немає охорони. Запоріжжя практично на грані екологічної та техногенної катастрофи.

«Для безпечного прийому, зберігання і випаровування рідкого хлору необхідно дотримуватися правил зберігання транспортування рідкого хлору. В даний час дана технологія не дотримується, волога потрапляє в танки й відбувається утворення найсильнішої соляної кислоти, ніхто не знає, коли посудина зберігає рідкий хлор продірявиться і рідкий хлор витече в атмосферу. Не працює санітарний контур, який повинен нейтралізувати надлишковий тиск в хлорних танках при необхідності, а це значить, що при перевищенні тиску його скинути можна хіба що тільки в атмосферу. Також на ділянці складу хлору розібрана і розкрадена система «Зрошення хлорної хвилі». Це система, яка при виникненні витоку або розгерметизації танка або цистерни подачею води збиває газоподібний хлор перетворюючи його в кислоту, після чого стікає в каналізацію. У ДСНС Запорізької області прекрасно розуміють, що це і чим може загрожувати», – розповів журналістам «Акценту» співробітник підприємства Олексій.

Хлор дуже небезпечний для всіх живих організмів, його навіть використовували в бойових діях під час першої світової війни. Вдихання цієї речовини призводить до хімічного опіку дихання шляхів, спазму бронхів. У великих дозах – миттєва смерть всього живого.

Сообщение У Запоріжжі через завод «Кремнійполімер» назріває техногенна катастрофа: громадяни збираються на мітинг появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-cherez-zavod-kremnijpolimer-nazrivaie-tehnogenna-katastrofa-gromadjani-zbirajutsja-na-miting.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top