У Запоріжжі чиновників з різних міст вчать, як не бути бюрократами

У Запоріжжі продовжується навчання студентів проєкту МРА

Модуль з електронного управління містом першого потоку навчання студентів проєкту МРА проходить на цьому тижні у хабі «Платформа спільних дій». Нагадаємо, що український проєкт Master of Public Administration переміг у конкурсі глобального договору ООН «Партнерство заради сталого розвитку-2020» у категорії «Економічний розвиток».

Платформа спільних дійМета проєкту – допомогти українським містам підготувати нове покоління управлінців, які зможуть ефективно керувати, ставлячи на перше місце інтереси людей. А також — залучати інвестиції, реалізовувати проєкти для розвитку місцевих громад. Автором МРА є Група Метінвест.

Платформа спільних дій

Проєкт передбачає дворічне навчання для міських управлінців. Викладають найкращі експерти-практики країни. Для студентів цього — першого — потоку проєкт стартував в вересні 2019 року.

Нагадаємо, що нещодавно стартувало навчання другого потоку МРА, однією зі студентів якого є директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва.

Платформа спільних дій

— На цьому тижні в нашому хабі ми продовжуємо навчання за програмою МПА, партнерів якої виступає «Платформа спільних дій», — відмітила Ірайсат Магомедалієва. — Студенти цього потоку — в своєму роді «першопрохідці» цього масштабного проєкту, які допомогли зрозуміти правильний напрямок для подальшого його розвитку. І завдяки навчанню в МПА в українських містах уже реалізуються важливі для громад проєктии. Одним з важливих компонентів цієї програми є те, що всі міста, які беруть участь в цьому проєкті, є приймаючи стороною.

Зараз в Запоріжжі проходять навчання управлінці з нашого міста, Кривого Рогу, Маріуполя, Авдіївки. Про це розповіла керівник програми MPA Олена Юзькова (Київ).

Платформа спільних дій

— Під час модуля з електронного управління містом навчаються, як відійти від паперових бюрократичних процедур, зробити місто більш цифровими, — каже Олена Юзькова. — Вся програма МРА побудована на ключових питаннях, без яких не може працювати місцеве самоврядування.

На питання про найактуальніші й найцікавіші модулі, Олена Юзькова відповіла:

— На мій погляд, одна з найважливіших тем, яка була — модуль з мислення. Тому що всьому можна навчати, коли у людини є певний світогляд, відмінний від світогляду типового бюрократа. Наше завдання — пояснити та показувати, що місцева влада — це сервіс для жителів міста. Були й інші важливі модулі.

А учасникам особливо сподобався модуль з розвитку лідерства, який проходив в горах в серпні минулого року. Вони п’ять днів прожили в наметах. Підійматися на найвищу вершину України Говерлу. Були неймовірно горді собою і щасливі! Це модуль, звідки вони дійсно повернулися іншими.

Студенти МРА захищатимуть проєкти, які будуть або вже реалізовані в їхніх містах.

Платформа спільних дій

Перший заступник голови Запорізької обласної ради 2015-2020 років Єгор Семенков — один зі слухачів першого модуля програми МРА. Він повідомив «Индустриалке», що буде захищати диплом на теми, які особисто напрацьовував під час своєї роботи в облраді:

— Це практика роботи з найважчим комунальним підприємством області, обласним водоканалом. Адже за п’ять років, які я з ним працював, це було підприємство в передбанкрутному стані. На сьогодні воно працює нормально. Зокрема тому, що на нього своєчасно звернули увагу. Крім того, опрацьовуємо кейси інших комунальних підприємств. Зокрема, є ідея створити на базі одного з наших обласних комунальних підприємств інноваційний кластер. Ця робота також сьогодні опрацьовується мною.

— Впевнений, що МРА велика програма є необхідною для України, Ії потрібно продовжувати, — вважає Єгор Семенков. — Хочу подякувати компанії Метінвест, яка запропонувала і фінансує цю програму.

Дипломні проєкти учасники першого модуля МРА будуть захищати в червні цього року.

Читати також: В Запорожской области проверят 11 школ.

Фото автора

Платформа спільних дій
Платформа спільних дій
Платформа спільних дій
Платформа спільних дій
Платформа спільних дій
Платформа спільних дій
Платформа спільних дій
Платформа спільних дій
Платформа спільних дій
Платформа спільних дій

Сообщение У Запоріжжі чиновників з різних міст вчать, як не бути бюрократами появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-chinovnikiv-z-riznih-mist-vchat-yak-ne-buti-byurokratami

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top