У Запоріжжі депутати погодили об’єднати 13 шкіл та дитячих садочків

Запорізькі депутати погодили скорочення чисельності шкіл, дитсадків та технічних ліцеїв 

Про це стало відомо під час засідання двадцять третьої сесії міськради, передає  061.

Перед засіданням сесії до міськради прийшли батьки та вчителі тих шкіл, які хочуть об’єднати, з вимогою захистити права дітей на освіту та зберегти їх школи.

«Ми випадково побачили проєкт рішення про ліквідацію нашої гімназії. Як батьки, ми маємо право бути залученими до освітнього процесу. Ми зібралися перед мерією, щоб захистити права наших дітей. Ми звернулися до освітнього омбудсмена, оскільки ми не отримали жодної інформації щодо цілей цієї реорганізації. Просимо депутатів зняти ці питання з розгляду сесії. Ми просто хочемо знайти золоту середину у вирішенні цього складного питання. В складні часи потрібно приймати виверені рішення » — розказав Олександр Третяченко, представник батьківської спільноти гімназії №30.

Батьки стурбовані тим, що посадовці з департаменту освіти не проводять роз’яснювальну роботу та не надають відповідей на питання.

Депутат міськради Сергій Ільченко при цьому зазначає, що цей заклад освіти (школу 30) за останні два роки 17 разів зазнавав пошкоджень в результаті «прильотів» та в ньому не обладнане укриття (при цьому батьки зазначають, що готові знайти кошти на ремонт та облаштування другого виходу).

В територіальному управлінні освіти заявили, що під час комісійного обстеження будівлі школи прийшли до висновку, що використовувати заклад для освітнього процесу є небезпечним, особливо з урахуванням того, що там немає найпростішого укриття.

Директорка гімназії №62, до якої пропонують приєднати гімназію №30 повідомила, що в їх закладі освіти є укриття на 260 осіб, хоча в адміністрації погоджуються, що і тут є певні проблеми з вентиляцією.

Керівник гімназії №17, яку з’єднують з гімназією №70, Андрій Хмельницький, заявив, щоб аби зберегти колектив та безпеку учнів, він погоджується з необхідністю об’єднання закладів .

Голова комісії з питань освіти та науки Інна Пенчук при цьому зауважує, що проблема ще полягає в тому, що замало уваги було приділено роз’яснювальній роботі та надзвичайно важливим є зберегти педагогічний колектив 

«Ми в діалозі і з батьками, і з вчителями. Титанічну працю проробив департамент освіти та ТВО. Ми готові продовжувати і надалі діалог. Наша задача — знайти баланс між ефективним використанням шкіл та збереженням безпеки освітнього процесу» — розказав заступник міського голови з гуманітарних питань Сергій Білов.

За словами посадовця, реорганізацію та трансформацію необхідно було починати ще 10 років тому, але війна внесла свої корективи і необхідно зважати на те, що у 28 школах міста або немає укриття, або воно не рекомендовано до використання. Через велику кількість малокомплектних шкіл, Запоріжжя не отримує цього року в достатній кількості освітню субвенцію і через це є потреба у понад 200 мільйонах гривень.

«Освітня субвенція рахується відштовхуючись від середньої наповнюваності класів. Вона має бути на рівні показника в 27,5. Якщо ми не будемо нічого роботи, то сума дофінансування буде лише зростати. Під час об’єднання шкіл, ми виходимо на ті показники, які нам виставляє Міністерство освіти і науки для надання освітньої субвенції» — пояснює Сергій Білов.

Щодо долі будівель шкіл, які підлягають скороченню, то посадовці пояснюють , що вони також залишатимуться в комунальній власності на балансі департаменту освіти,  проте можуть використовуватися для потреб закладів спорту та культури, де більш простіші вимоги до укриттів . 

«Критерії, по яким ми розглядали школи, що підлягають реорганізації — малокомплектні школи. Що стосуються педагогів, то це питання опрацьовується з кожною людиною особисто. Запропоновані різні варіанти працевлаштування, а тому числі в інших школах. Сподіваюсь, що ми знайдемо порозуміння з усіма. Наша задача — запустити школи з 1 вересня в офлайн та змішаному форматі. Рада оборони дозволила працювати в змішаному форматі 43 школам Запоріжжя» — пояснює Сергій Білов.

Депутати погодили приєднання гімназії №39 у Вознесенівському районі міста до гімназії №94.

У Дніпровському районі міста школу  №30 приєднали  до гімназії №62, а гімназію №81, що є однією з найяскравіших пам’яток менонітської архітектури, приєднали до гімназії №86.

У Шевченківському районі міста заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №131 “Віночок” з’єднали з запорізькою гімназією №52, дитячий садочок № 143 “Квітковий”  «злили» з гімназією №77, а ясла-садок №210 “Славутич” приєднали до Запорізької початкової школи “Прогрес”.

У Хортицькому районі ясла – садок “Світлиця” № 205 приєднали до Запорізької гімназії №92, початкову школу “Злагода” — до гімназії №49, а початкову школу “Гармонія-плюс” — з Малою гуманітарною академією. У Комунарському районі міста гімназію №14 та дошкільний заклад освіти №129 “Конвалія” приєднали до гімназії №83, гімназію №17 об’єднали з гімназією №70.

В Олександрівському районі Запорізький ліцей № 105 Запорізької міської ради приєднали до Запорізького технічного ліцею. У Заводському районі міста Запорізький ліцей “Промінь” об’єднали з ліцеєм “Логос” у Вознесенівському районі міста (відстань між ними понад 2,6 км).

Раніше 061 повідомляв, що у Запоріжжі виник конфлікт через приєднання протипухлинного центру до обласної клінічної лікарні.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3786744/u-zaporizzi-deputati-pogodili-obednati-13-skil-ta-ditacih-sadockiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top