У Запоріжжі депутати вчергове не погодили повернути громаді земельну ділянку, яка розташована сквері Дениса Тарасова

Запорізькі депутати не підтримали петицію щодо розірвання договору оренди земельної ділянки, яка розташована в сквері Дениса Тарасова (раніше – Яланського) та знаходиться в оренді у фірми нардепа Володимира Кальцева з призначенням «під будівництво ТРЦ».

Про це повідомляє 061.

В тексті петиції її автор Володимир Ничипоренко зазначає, що міська рада має повне право розірвати договір оренди земельної ділянки площею в 2,5 гектара, оскільки земельна ділянка не використовується за цільовим призначенням

«На підставі договору оренди від 03.03.2009 року реєстраційний № 040926100471 передано в оренду ТОВ «ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ» земельну ділянку загальною площею 2,5856 га кадастровий номер 2310100000:05:009:0349 га. Умови не виконані, а саме земельна ділянка не використовується за цільовим призначенням», — зазначається в тексті петиції.

Компанія нардепа Володимира Кальцева «Ленд Дівелопмент» ще у 2009 році уклала договір оренди ділянок площею 3,7 га для розміщення багатофункціонального торговельно-розважального комплексу на перехресті вул. Незалежної України (тоді ще вул. 40-років Радянської України) та вул Вячеслава Зайцева (в минулому – вул. Лермонтова). Торгово-розважальний комплекс тут так і не звели, але вирубали у сквері понад 500 дерев. Запорізькі правозахисники почали судитися з посадовцями через цю земельну ділянку. Судові спори продовжуються і по цей день.

Під час розгляду петиції посадовці мерії повідомили, що неможливо вилучити земельну ділянку для суспільних потреб, оскільки нібито все законно —  цільове призначення визначено вірно, а в договорі оренди не було написано, що з часом модна повертати комунальну землю у власність, якщо орендар нічого не побудував.

«Відповідно до землевпорядної документації – це землі громадської та житлової забудови, а саме торгово-розважального центру. Саме по собі використання земельної ділянки НЕ за цільовим призначенням не може бути підставою для розірвання договору оренди, бо в договорі нічого про це не зазначено», — зазначила заступниця начальника юридичного департаменту Олена Швець.

Депутати в сесійній залі зазначили, що їм зрозуміло, звідки взялося в громаді це незадоволення, а особливо після історії зі знищенням зелених насаджень, проте петицію в сесійній залі так і не підтримали.

Також на сесії депутати «завернули» петицію з вимогою відновити сквер імені Дениса Тарасова в центрі міста

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3709064/u-zaporizzi-deputati-vcergove-ne-pogodili-povernuti-gromadi-zemelnu-dilanku-aka-roztasovana-skveri-denisa-tarasova

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top