У Запоріжжі до кінця року обіцяють завершити повну відбудову будинку на Запорізькій, що постраждав через ракетну атаку

У Запоріжжі за ініціативи народного депутата Сергія Штепи відбулася зустріч щодо проблемних питань відбудови багатоповерхових будинків по вулиці Запорізька, 2а та 2б, що постраждали 22 березня 2023 року в результаті влучання російської ракети. Старт відбудови цих двох будинків свого часу затягнувся, а мешканці пожалілися, що їм ніхто не доносить інформацію по етапам відновлення.

Про це повідомляє 061.

Через бюрократичні процедури певний час був витрачений на передачу функцій замовника Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури, потім декілька разів вимушені були проводити тендерні процедури на пошук підрядника. Наприкінці 2023 року капітальний ремонт будинку 2-А оцінили в 111 мільйонів гривень, а будинку поруч – майже 26 мільйонів гривень.

У дев’ятиповерхівці по вул. Запорізька 2-б найбільш пошкоджений 4-й під’їзд, Будівельники виконали демонтажні роботи і зараз один під’їзд і 16 квартир знаходиться в стадії ремонту. Планується, що будинок зможуть завершити вже у липні 2024 року.

У сусідньому будинку по Запорізька 2-а  відбуваються вже роботи з демонтажу 9 поверхів. Зараз в підвальне приміщення вирізаються комунікації до проєктних підмосток. І потім вже розпочнеться будівництво нового під’їзду з усіма комунікаціями, фасадними роботами, ремонтом квартир та благоустроєм території з зеленими насадженнями та дитячим майданчиком. За планом роботи мають бути завершені вже наприкінці цього року.

На об’єкті зараз задіяно поки що по демонтажним роботам 11 працівників, а ще паралельно виконуються роботи в другому під’їзді на даху.

«Демонтажні роботи були розпочаті в лютому місяці. І станом на початок квітня вже були практично демонтовані. Зараз виконуються роботи по підключенню всіх комунікацій. Через те, що цю процедуру необхідно було погоджувати з усіма службами – газовою, теплломережами, водоканалом, то це трошки затягнуло час. У травні «нульовий» етаж викладемо і розпочинаємо будівництво 9-поверхового під’їзду. У сусідньому будинку по 2б з 36 квартир 16 потребують повного ремонту.  В поняття ремонту ми включаємо абсолютно все, окрім меблів. Це заміна всіх комунікацій: водопостачання, газопостачання, встановлення приборів побуту, ванни, умивальники, унітази, печі, встановлення пластикових вікон, поклейка шпалер, стяжка, підведення всіх комунікацій», — прокоментував начальник Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Запорізькій області Олег Галич.

Як зазначив начальник відділу відновлення Дмитро Білешник в самому проєкті не передбачено будівництво якогось укриття, проте по всім об’єктам найпростіші укриття розташовані в допустимих межах відповідно до законодавства.

«Найближче укриття в школі знаходиться в радіусі 150 метрів. В цьому та іншому будинку наразі неможливо фізично облаштувати або підземне укриття через конструкцію або ж поруч. За інформацією представників міської влади Запоріжжя, наразі розроблена і буде реалізована міська програма по будівництву укриттів. Там будуть окремі проєкти по кожній місцевості», — зазначив Дмитро Білешник.

«Ми вдячні народним депутатам за їх активну позицію, прийняття швидких рішення щодо фінансування всіх першочергових витрат та на компенсації для будівництва для наших мешканців. На території Запоріжжя відновлюються 14 багатоповерхових будинків. Всі вони мають чіткий графік та терміни виконання робіт», — зазначив перший заступник голови обласної державної адміністрації Руслан Мовчан.

Служба відновлення наразі спільно з підрядником, з проєктувальником, з незалежним технаглядом розробила графіки робіт таким чином, щоб не завдаючи шкоди якості виконання робіт, здати об’єкт якомога швидше, ніж це було передбачено проєктом.

«Насправді я бачу, що роботи відбуваються дуже швидко. Я тут був минулого місяця і бачу, що за цей час майже завершений. Проблема в тому, що не всі люди про це знають і не всі фізично тут бувають, приїжджають подивитися. Важливо налагодити комунікацію з мешканцями, власниками квартир в цих будинках», — прокоментував народний депутат Сергій Штепа.

Незважаючи на те, що на сайті Служби відновлення кожного разу сповіщають про хід робіт та є чати з мешканцями будинку, замовник пообіцяв налагодити більш ефективну комунікацію з людьми, щоб вони знали все, що відбувається з їх будинком і як скоро вони зможуть повернутися в домівки.

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3764202/u-zaporizzi-do-kinca-roku-obicaut-zaversiti-povnu-vidbudovu-budinku-na-zaporizkij-so-postrazdav-cerez-raketnu-ataku

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top