У Запоріжжі донорська кров потрібна щодня

На комбінаті «Запоріжсталь» пройшов традиційний «День донора»

Більше сотні працівників комбінату «Запоріжсталь» здали кров у рамках традиційного «Дня донора».

У Запоріжжі донорська кров потрібна щодня

Акція відбувалася з дотриманням карантинних вимог. Люди чекали своєї черги із дотриманням соціальної дистанції, на вході всім міряли температуру, потенційні донори були у захисних масках.  

У Запоріжжі донорська кров потрібна щодня

Це перший «День донора» на підприємстві цього року. Лікарі зазначають, що через пандемію коронавірусу виїзні акції проводять не так часто, а прийти до Запорізького обласного центру служби крові можна лише за попереднім записом.

У Запоріжжі донорська кров потрібна щодня

При цьому лікар-трасфузіолог відділу заготівлі крові та її компонентів Запорізького обласного центру служби крові Юрій Жаболенко наголошує, що донорська кров потрібна кожного дня.

— Хоча, у зв’язку з коронавірусом, відмінили планові операції, є багато випадків, коли кров потрібна. Наприклад, коли люди травмуються під час ДТП. Кров затребувана, медичним закладам потрібні компоненти крові постійно. Тому ми всіх просимо: якщо ви можете, приходьте та здавайте кров, — зазначає Юрій Жаболенко. — Через пандемію менше донорів приходять, бо люди уникають зайвий раз контактувати з іншими. А запаси потрібно поповнювати кожного дня, бо кожного дня вони витрачаються. Іноді ми спеціально телефонуємо донорам та просимо здати кров. Особливо, коли потрібні рідкісні групи крові з негативним резусом, бо їх лише 15% від загальної кількості населення. А найбільш рідкісна — четверта негативна група. Людей з такою групою крові дуже мало.

лікар-трасфузіолог відділу заготівлі крові та її компонентів Запорізького обласного центру служби крові Юрій Жаболенко

— Чи тестують донорську кров на наявність вірусів та інфекцій?

— Донорська кров тестується за біохімічними показниками та на чотири види інфекцій: гепатит В, гепатит С, ВІЧ інфекція, сифіліс. Через пандемію коронавірусу Міністерство охорони здоров’я прийняло рішення тестувати донорську кров на антитіла. Це потрібно для того, щоб збирати плазму тих, хто вже перехворів на коронавірс та робити препарати для лікування хворих у стаціонарах.

У Запоріжжі донорська кров потрібна щодня

— Хто може стати донором?

— Донором крові може стати будь-яка людина з 18 років. Донор приходить з документом, який посвідчує особу. Його перевіряють по базі даних, бо є хвороби після яких не можна бути донором. Це, наприклад, хронічні хвороби нирок, кишечника, гепатити. Якщо таких хвороб у людини немає, вона здає кров на гемоглобін, групу крові та печінкові проби. Потім людина проходить медичну комісію і здає кров, — розповідає Юрій Жаболенко. — Донор отримує довідку, його на один день звільняють від роботи, або навчання. Ще один вільний день донор може додати до своєї відпустки.

У Запоріжжі донорська кров потрібна щодня

За словами Юрія Жаболенка, здавати кров — корисно. Адже після цього відбувається процес оновлення клітин, що позитивно впливає на весь організм та підвищує імунітет. Медики радять здавати кров хоча б два рази на рік. Це може принести користь, як самому донору, так і врятувати життя інших.

У Запоріжжі донорська кров потрібна щодня

Нагадаємо, за рік на комбінаті «Запоріжсталь» збирають близько 700 літрів крові, а це 1400 доз. Зібрану кров потім зберігають у банку Запорізького обласного центру служби крові, звідки вона передається до медичних установ міста.

У Запоріжжі донорська кров потрібна щодня

Читайте также: На запорізьких підприємствах для працівників створюють комфортні умови праці

Фото автора

Сообщение У Запоріжжі донорська кров потрібна щодня появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-donorska-krov-potribna-shhodnya

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top