У Запоріжжі готуються до другого етапу медичної реформи

У цьому році очікується чимало змін у галузі надання медичних послуг. Зокрема, з’являться електронні медкарти пацієнтів та запрацює програма «Безкоштовна діагностика».

Другий етап медичної реформи в Україні розпочнеться вже у квітні цього року. Тож запорізькі Центри надання первинної медико-санітарної допомоги активно готуються до змін. Насамперед, наголошують фахівці, для успішної реалізації запланованих нововведень необхідно аби усі містяни уклали декларації із сімейними лікарями. За даними департаменту охорони здоров’я Запорізької міськради такі декларації уклали більше чотирьохсот тисяч містян. Це близько 62% жителів Запоріжжя.

Другий етап медичної реформи передбачає зміну системи надання медичної допомоги. Невідкладними станами вважають: отруєння, кровотечу, втрату свідомості, травми та пошкодження, шоковий стан, опік, інфаркт, інсульт, гіпертонічний криз. А от за консультації та обстеження у вузьких спеціалістів пацієнт без декларації повинен сплачувати власні кошти.

В той час як ті, хто вже мають декларацію, можуть зробити це безкоштовно у межах програми «Безкоштовна діагностика». Також передбачається впровадження сучасних технологій. Так, планується створення електронної карти пацієнта. У ній будуть міститись направлення до вузьких спеціалістів, їх консультативні висновки, дані лабораторних досліджень, лікарняні листи та інше. Для того, аби отримати необхідні ліки, потрібно буде просто прийти до аптеки та назвати своє прізвище або номер рецепту.

Також електронна карта дозволить пацієнту отримати кваліфіковану медичну допомогу у будь-якому місті України. Зміни у системі фінансування медицини передбачають також збільшення заробітних плат для усіх працівників медзакладів первинної ланки. Наголошують і на тому, що розміри виплат для лікарів залежатимуть від кількості укладених декларацій. Втім, фахівці зазначають, що це не завжди є показником професійної придатності лікаря. Тож, фахівці радять запоріжцям скоріше підписати декларацію з лікарем, аби у подальшому мати змогу отримати кваліфікаційну медичну допомогу безкоштовно.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-zaporizhzhi-gotuyutsya-do-drugogo-etapu-medichnoyi-reformi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top